fbpx
Події
Не на органи: в Росії почали забирати дітей за борги з комуналки

У Росії місцева влада розпорядилася вилучати неповнолітніх дітей із сімей боржників, які не заплатили за газ і електрику. Про це свідчить доручення голови Зеленодольського району Татарстану Олександра Тигіна, пише Вечірня Казань.

“Організувати роботу відділу опіки та піклування… з вилучення неповнолітніх дітей, які проживають у житлових приміщеннях із заборгованістю за енергоносії”, – йдеться в документі, датованому 12 жовтня.

За інформацією видання, в грудні в Зеленодольському районі в притулку опинилися двоє дітей із сімей боржників.

Як пояснили в прес-службі регіонального виконкому, за 2016 рік через сімей боржників було вилучено 11 дітей на термін до трьох місяців.

“Всі ці діти тимчасово жили в притулку. Хіба було б правильно залишати хлопців у будинках, в яких немає світла, тепла, де за ними немає належного догляду? Дітям у таких умовах жити неприпустимо. Голова нашого району дуже суворо ставиться до питання захисту неповнолітніх. Тому наші органи опіки пильно перевіряють всі сім’ї”, – заявив голова прес-служби Олександр Коршунов.

У свою чергу дитячий омбудсмен Татарстану Гузель Удачина назвала доручення чиновників некоректним, уточнивши, що влаштування дітей для тимчасового проживання в притулок або соціально-реабілітаційний центр допускається тільки за письмовою згодою батьків, а не за вольовим рішенням органів опіки або вказівкою голови району.

Читайте також: На Сумщині завершився судовий процес у справі 8-річного Давида Гюлера (відео)

Джерело.

facebook