fbpx
Дозвілля
Не можу я все залишити як є і просто забути про них, – говорить Катя зі сльозами на очах, – Та й як, це ж батьки мої рідні. Але й тягнути усе на своїх плечах, теж сил немає. Та якби ж вони хоч одні були, так ні.

Так я вже не знаю, що і робити, -жаліється мені знайома жінка на ім’я Катя, – і їх не залишити, мати з батьком все ж, і тягнути цей непосильний віз сил вже немає. І головне, вони ж не одні тепер. І я ніби як повинна ще й його утримувати.

Каті 29 років, поки ще незаміжня, були відносини, які тривали три роки, але так і не зрослося. А негаразди Каті – її літні батьки, а точніше навіть не вони, а старший Катин брат Кирило.

Катя живе в місті, квартиру знімає, а її батьки все життя прожили в селі, до малої батьківщини від Каті прямого сполучення немає, або таксі, або з пересадкою, в разі, якщо добираєшся так, то дорога може зайняти і 3-4 години в один кінець.

Кирило ще два роки тому теж жив в тому ж місті, що і сестра, у нього була дружина і дитина. Жив брат на території своєї дружини.

– Я спочатку його Злату в тому, що вони розійшлись винною робила, – зізнається Катя, – вони одружилися, коли Кирилу було 20 років, а Злата його страша на 5 років. Дитина у них з’явилася, 11 років племіннику зараз. А два роки тому одного прекрасного вечора Кирило заявився до мене з речами – виставила його дружина.

Катя зажадала від брата пояснень, але він толком нічого і не пояснив, Злата говорити на тему возз’єднання з чоловіком і причини розбіжностей, категорично відмовилася. Було видно, що спілкування з родичкою колишнього чоловіка їй не приносить задоволення.

– Кирило у мене на кілька місяців затримався, – обурюється Катя, – працювати не ходив. Сидів в комп’ютері, ролики дивився, та в іграшки грався. Тільки просив щовечора взяти йому дволітрову баночку темного.

Катя якраз у відносинах з кавалером була. Квартира однокімнатна, а брат цілий день вдома, живе, котлети жує, за комір заливає і ні за що не платить.

– Я з ним поговорила, – продовжує Катя, – мовляв, вистачить, відсидівся, пора працювати, та квартиру собі знімай, у мене своє особисте життя. Та й незручно: я на дивані, дорослий брат поруч на розкладачці.

Брат на Катю образився і поїхав до батьків у село. У Кирила своя машина була, роботи в селі немає, але до міста на машині по прямій і без пересадок – година їзди.

– Не напосідай, – сказала мама, коли Катя приїхала провідати батьків, – у нього сім’я розлетілася. Дай йому в себе прийти. Ти і так вчинила точно так, як його Злата. Виставила рідного брата з речами.

– Я його не виставляла, – відповіла Катя матері, – він два місяці жив, пив, їв. Ні копійки не витрачав, а у мене своє життя, квартира наймана і зайвих грошей, щоб утримувати дорослого братика, у мене просто немає.

З батьками того разу вийшло непорозуміння. За сина заступилася і 55-ти річна мама, і 60-ти річний батько. Батько, до речі, єдиний, хто працював в сім’ї. Мама за віком вийшла на пенсію, а батько продовжував працювати за 5 тисяч на місяць. І то – 5 – це в сезон, влітку. А взимку більше 3 і не було.

– А потім приїжджаю, через півроку, продуктів з міста привезла, а мама заплакана, -говорить Катя, – я до неї, що таке?

– Катя, – каже мама, – мені дуже незручно, але не могла б ти нам з батьком грошей в борг. У нас за 4 місяці за газ несплата, та ще й кредити прострочені висять.

Виявилося, що брат не тільки не працював, у нього ще й совісті вистачало гроші у батьків просити, а потоми і кредити брати, бо на життя до якого він звик за широкими жінчиними плечима – не вистачало. Катя з братом порозмовляла серйозно, але нічого не досягла, батькам оплатила тільки заборгованість за газ і сказала:

– Вам допомагатиму на продукти і комуналку. Причому сама усе оплачуватиму, а продукти знайомим передаватиму двічі на тиждень. Як собі хочете, а брата утримувати, ні сил, ні охоти, ні можливості у мене немає.

Батьки Каті і Кирила однозначно не переїдуть жити в місто, та й Каті в село повертатися – не варіант, немає там для неї роботи.

Брат пустився берега і вже рідко приходить на своїх двох додому. Мама за цей час постаріла років на тридцять, батько теж дивлячись на таку синову поведінку почав жалітись на здоров’я. Але сина їм шкода, обоє вірять, що це тимчасово і все через розлучення.

Як бути далі, Катя не знає, але втратити двох батьків через такого брата теж не хоче.

Передрук без гіперпосилання на intermarium.com.ua – заборонено.

Головна картинка – pexels.