fbpx

Не дивуйтеся, коли нерви здають – попереду “коридор затемнень”

Невдовзі відбудеться найдовше сонячне затемнення в історії. За даними дослідників, Місяць закриє Сонце на півтори години. Фахівці попереджають також про “коридор затемнень”, який вплине на емоції людей, пише Gazeta.ua

“Якщо говорити про місячне затемнення, то воно настає, коли Земля перебуває між Сонцем і Місяцем – наш супутник потрапляє в тінь чи напівтінь Землі, – пояснює expres.ua Микола Кошкін, керівник відділу космічних досліджень НДІ “Астрономічна обсерваторія” ОНУ ім. Мечникова. – Саме від цього і залежить, буде затемнення повним чи неповним. При повному затемненні тінь Землі повністю закриває Місяць від Сонця (тоді поверхня Місяця стає темно-червоною), при неповному – частково”.

Сонячне затемнення виникає, коли Місяць опиняється між Сонцем і Землею, цим самим затьмарюючи собою сонячне світло. 21 серпня буде повне сонячне затемнення. У цей період можна буде розгледіти сонячну корону – Місяць повністю закриє диск Сонця, але не затьмарить зовнішніх шарів його атмосфери.

Читайте також: 14 серпня медовий Спас: чого не варто робити цього дня

“Коридор затемнень”, який виникає між двома затемненнями, коли вони перебувають у безпосередній близькості одне від одного, востаннє був у лютому 2008 року. Знову повториться аж 2026-го. Емоційна сфера людей у цей період дуже нестійка. Її може вивести з ладу будь-що. Саме у такі періоди виникає високий ризик конфліктів, проявів aгресії. Яскравий приклад – події зими 2008 року, коли також був “коридор затемнень” між 7 і 21 лютим. Саме із затемненням Місяця, 21 лютого, відбулися гучні демонстрації у Белграді проти проголошення незалежності Косова. Результат – пoгроми іноземних посольств. Збрoйні сили Туреччини розпочали історичну сухопутну операцію в Іраці проти курдських бoйовиків у той самий день. А Індонезію вразив землетрус силою 7,5 бала.

Фахівці радять слідкувати за відчуттями та емоціями, не піддаватися раптовим нападам гніву. Найбільше цей вплив відчують люди, народжені під знаками зодіаку, ділянок яких торкається затемнення – сузір’я Лева, Водолія, Овна і Стрільця.

You cannot copy content of this page