fbpx
Без рубрики
НБУ хоче ввести нове обмеження на готівку

В Україні можуть ввести обмеження на розрахунки готівкою. У національному банку запропонувати встановити граничною сумою 50 тис. грн.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Так, згідно з пропозицією, яка винесена на громадське обговорення, НБУ пропонує встановити граничну суму розрахунків готівкою фізосіб із підприємствами або підприємцями упродовж одного дня за товари, роботи, послуги, а також фізосіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному завіренню, в розмірі 50 тис. грн.

Читайте також: П’яній винуватиці аварії влаштували самосуд під Києвом (фото)

Окрім цього, безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Ідею в НБУ пояснюють тим, що регулятор хоче збільшити обсяг безготівкових платежів і скоротити оборот готівки.

Зазначимо, що, згідно з постановою Нацбанку “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою” (від 06.06.2013 № 210), введені такі обмеження: 10 тис. грн – підприємства між собою протягом 1 дня, 150 тис. грн. – населення з підприємствами протягом 1 дня, 150 тис. грн – фізособи між собою за договорами купівлі-продажу, що підлягають нотаріальному посвідченню.

Джерело.