fbpx

Навіщо чоловікам кадик: цікаво знати

Кадиком називають виступ тільки у чоловіків хрящику, розташованого у передній частині щитовидної залози.
Згідно широко відомим повір’ям, кадик утворився у Адама, коли він відкусив шматочок плоду з Дерева пізнання добра і зла. Шматок фатального яблука застряг у звабленого в горлянці, в результаті чого на його передній частині і утворився такий помітний виступ.

Мало хто знає про те, що цей хрящик є і у жіночок. Просто у панянок він розташований під тупим кутом, а у джентльменів під гострим. У юнаків в пубертатний період починається активне вироблення тестостерону. Цей гормон впливає на формування особливої форми скелета, розвиненої мускулатури і підвищеної «волосатості».

Впливає тестостерон і на формування кадика. У маленьких хлопчиків щитовидний хрящ не помітний, як і у дівчаток. У міру дорослішання змінюється форма його верхньої частини, через що і з’являється кадик. Під час цього процесу у юнаків відбувається та сама ломка голосу, яка приносить їм стільки незручностей. Всіма цими процесами управляє тестостерон.

Головна функція кадика – перекривання дихального горла, коли людина їсть. Хрящ захищає людину від задухи під час прийому їжі. Цей процес можна помітити під час ковтання: кадик піднімається, коли людина ковтає шматочок їжі або порцію рідини, а потім опускається, звільняючи дихальне горло для вдиху. У жінок все працює так само, як і у чоловіків.

Допоміжна функція кадика – участь в утворенні звуків. Оскільки хрящ пов’язаний з гортанню, він впливає на утворення високих і низьких звуків в процесі мовлення. Чим вище видається зв’язками звук, тим вище піднімається і кадик, злегка затискаючи просвіт гортані.

Читайте також:ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНА ЦЯ КИШЕНЬКА НА ЖІНОЧИХ ТРУСИКАХ: ЦІКАВО ЗНАТИ

Джерело.

You cannot copy content of this page