fbpx
Дозвілля
Науковці розповіли, що насправді продовжує життя

Дослідники з Університетського коледжу Лондона встановили зв’язок між отриманням задоволення в старості та низьким рівнем смерті: чим більше люди похилого віку насолоджуються життям, тим нижча ймовірність їх смерті.
Прийти до такого висновку вчені змогли після 14-річних спостережень за станом здоров’я і перипетіями життя приблизно десяти тисяч британців, кому на початок експерименту було як мінімум 50 років, повідомляє naked science.

У період з 2002 до 2016 року медики спостерігали за життям своїх підопічних, наголошуючи на тому, як добре чи погано вони себе почували. За цей час померло близько 1,3 тисячі учасників експерименту, що дозволило авторам статті оцінити те, як внутрішнє відчуття щастя впливало на тривалість життя.

З’ясувалося, що подібний зв’язок дійсно існує – люди, які в усіх трьох опитуваннях, проведених дослідниками, говорили про те, що вони задоволені своїм життям, приблизно на 24% рідше вмирали, ніж інші учасники експерименту. Люди похилого віку, які трохи гірше почувалися, і говорили про хороше самопочуття тільки в двох опитуваннях із трьох, вмирали трохи частіше, на 17% рідше, ніж інші учасники.

Ми не можемо сказати, що саме є причиною, а що є наслідком в даному випадку. Проте, ці результати змушують нас по-новому поглянути на те, як відчуття свого власного благополуччя впливає на здоров’я людини, – зазначає один з авторів дослідження.

На думку вчених, отримані результати можуть говорити не тільки про те, що щастя подовжує життя, але і про те, що довгожителі частіше відчувають себе щасливими і менше страждають від хвороб і персональних невдач, ніж люди, що живуть відносно недовго. Надалі медики з Університетського коледжу Лондона спробують перевірити це.

Читайте також:УРЯД ПОЛЕГШИВ ЖИТТЯ ЖІНКАМ, ЯКІ НАРОДЖУЮТЬ

Джерело.

facebook