fbpx
Події
Національний банк назвав купюри, які найчастіше підробляють

Найбільш популярною серед виробників підробок стала купюра 500 гривень. Її найчастіше підробляли в 2017 році. Про це йдеться на сайті НБУ, пише “Обозреватель”.

“Переважно це банкноти старого зразка 2006 року. Їх кількість за 2017 році зросло до 61% від усього обсягу вилучених підробок національної валюти”, – наголошується в заяві.

Загальна кількість вилучених з обігу в банківській системі України підроблених купюр виражається співвідношенням 3,6 штук до 1000 000. Для порівняння: в Євросоюзі на один мільйон євро випадає 33 фальшиві купюри.

Крім того, з обігу також вилучалися підроблені банкноти наступних номіналів:

Читайте також: Нацбанк вилучає купюри в 500 грн: чому?

• 200 гривень (7%)

• 100 гривень (17%)

• 50 гривень (13%).

Обсяг підробок дрібних банкнот склав всього 2%.

“Більшість вилучених фальшивих банкнот – 81% – виготовлено з використанням копіювальної або комп’ютерної техніки, зокрема, струменевих і лазерних принтерів. Решта 19% фальшивок надруковані поліграфічним способом”, – повідомив регулятор.

Самим “ходовим” місцем збуту підроблених банкнот традиційно залишаються заклади швидкого харчування, супермаркети, метрополітен, громадський транспорт.

“У 2017 році також були випадки потрапляння підробок в каси банків через програмно-технічні комплекси самообслуговування і банкомати з функцією прийому готівки”, – сказано в заяві.