fbpx

НАТО не згідне з критикою щодо рівня допомоги Україні

Представники НАТО вважають, що роль Альянсу потрібно розглядати у комплексі з усією допомогою від міжнародних партнерів.

Про це в інтерв’ю “Європейській правді” пояснив заступник генсека НАТО Мірча Джоане.

За його словами, у НАТО «розподілило ролі»: Альянс надає нелетальну допомогу, а країни-члени НАТО – летальну зброю.

“Зрештою, що важливіше для вас самих: цей розподіл, чи вам цікавий кінцевий результат, тобто надана Україні допомога? Тому я раджу друзям у Києві сприймати нашу допомогу в цілому”, – заявив Мірча Джоане.

Також західні партнери надають Україні інформаційну зброю – зокрема у сфері захисту від кібератак, протидії дезінформації. І підтримують економічну стабільність, резервуючи гроші на післявоєнне відновлення країни.

Також Мірча Джоане, що це плюс, коли допомога “Рамштайну” для підтримки України не координується через Альянс.

“НАТО – це організація, на якій зав’язані ризики, і ми маємо найретельніше уникати ескалації та можливості війни між Росією та НАТО, яка не піде на користь нікому. За всієї поваги до України, але наше завдання номер один – це захист мільярда людей, що живуть на просторі НАТО. Але я нагадаю, що нещодавня зустріч контактної групи з підтримки України, тобто “у форматі Рамштайн”, проходила тут, у штаб-квартирі НАТО, перед міністерським засіданням Альянсу”, – підкреслив заступник генсека НАТО.

Фото: nato.int.

06/27/2022

You cannot copy content of this page