fbpx
Події
Насувається період масштабних збоїв інтернету: що відомо

Інтернет-користувачі можуть відчувати проблеми з роботою мережі після 11 жовтня у зв’язку з оновленням системи.

Як повідомила прес-служба корпорації з управління доменними іменами і IP-адресами (ICANN), наприклад, вони не зможуть відкрити вказаний в адресному рядку браузера сайт.

Так, ICANN готується до першої в історії зміни криптографічних ключів, які служать захистом для системи доменних імен інтернету (DNS) .

Ключі були введені у 2010 році за ініціативою ICANN. Вони забезпечують захист у процесі розв’язання доменних імен, тобто перетворення імені інтернет-ресурсу на числову IP-адресу.

До появи захисного механізму шахраї могли перехоплювати запити від комп’ютера користувача і непомітно замінити IP-адресу “місця призначення” на неправильну. Таким чином користувач, сам того не знаючи, підключався до сервера шахраїв.

Керівник аналітичного підрозділу з інформаційної безпеки ТОВ “ТСС” Ілля Шарапов пояснив, що заміна ключів пов’язана не з тим, що вони були скомпрометовані або зламані, а з метою профілактики.

“Процедура з заміни планувалася ще кілька років тому, але її довелося відкласти через низьку готовність провайдерів. Тепер вони готові краще, але незважаючи на це можуть відбутися перебої в роботі серверів, особливо у малих операторів зв’язку, а отже і проблеми з доступом до сайтів”, – підсумував він.

Деякі експерти налаштовані оптимістично і вважають зміну ключів штатною процедурою.

“Глобальної модернізації не очікується. Операторам необхідно встановити у себе новий відкритий ключ, який буде використовуватиметься для перевірки автентичності відповідей на DNS-запит. Цей ключ буде доступний їм заздалегідь, тому чекати на якісь сумні наслідки не варто”, – заявив експерт Андрій Заїкін.

Якщо станеться так, що провайдер або оператор зв’язку виявиться неготовий до зміни ключів, то користувачі почнуть відчувати проблеми з доступом до інтернету протягом 48 годин після того, як оновлення запрацювали.

“Симптоми” цих проблем відрізнятимуться – у браузерах перестануть відкриватися веб-сайти або завантажуватися зображення, а електронна пошта припинить приймати нові повідомлення або почне некоректно відображати вже отримані листи.

Неполадки накладатимуться одна на іншу, оскільки жодна програма на комп’ютері не зможе отримувати нову інформацію з інтернету.

Читайте також: “До кінця року ціни на газ і комунальні послуги зростуть на 25%” – НБУ

Доступ до мережі залишиться заблокованим доти, доки провайдер не помітить збій і не вживе необхідних заходів з оновлення ключа. З цієї причини ICANN рекомендує потурбуватися заздалегідь, в ідеалі – до 10 вересня.

Джерело.