fbpx
Події
Настя відкланялася перед майбутніми молодятами і пішла додому плакати. Аня кликала її стати свідком або просто запрошувала на весілля, а Настя не знала як відмовитися – причин ніби як і немає, але йти вже не хочеться

З вікна Настиної кімнати видно вхід до РАЦСу. У вихідні, з раннього ранку, Настя сідала біля вікна і дивилася, як проходять весілля: ось під’їжджає лімузин, наречений відчиняє двері та допомагає вийти своїй нареченій. І тут з’являється струнка дівчина у білосніжній сукні та фаті. І так кожен раз: що не машина, то виходить нова «балерина».

Бували, звісно, і пампушки, але вони не так привабливо виглядали, як ці стрункенькі.

А ось у Насті серйозна проблема: зайва вага все ж є. Уже давно пройшов підлітковий період, коли вага у  дітей, частіше за все, йде на виріст, але у Насті так не вийшло. Ось дивно — всякі солодощі їй не потрібні, достатньо простої їжі на сніданок, обід і вечерю, і навіть перекусів у вигляді чипсів вона не любить. Єдина слабкість — це кілька бутербродів на ніч, щоб приємніше було заснути. Прикро ж — її ровесниці ласують чим попало, а їм нічого — стрункі і рухливі!

Надивившись на наречених, Настя підбігала до дзеркала і намагалася якось особливо закрутити на своїй пухкій фігурі біле простирадло, щось на зразок весільної сукні. Виходила якась жінка з лазні чи товстий Цезар. Їй не хотілося більше продовжувати дивитися на весілля, настрій псувався.

— Настю, давай з нами походимо в спортзал! — запропонувала їй подружка Анечка.

— Ти що, Анюто, з глузду з’їхала! — лаялася на неї Антоніна Іллівна, мама Насті. У доньки з дитинства проблеми, ми фізкультуру пропускали, а ти хочеш щоб вона на рівні з вами штанги тягала?

— Ми не тягаємо штанги, ми фітнесом займаємося, на бігову доріжку ходимо і в басейні плаваємо! — виправдовувалася Аня.

— Ось і плавайте собі на здоров’я! А Насті все це протипоказано.

Можливо, Антоніна Іллівна перегинала палицю, не треба так вже трястися через дрібниці, але Настя все ж побоювалася ходити з подружками в спортзал. Все одно було прикро: йде вона з ними в кафе або на танці, дівчата всі з парами, або швидко знаходять свою любов, а Настя як сіра миша в кутку. Одна! Так минали роки…

Одного разу був випадок. Аня зі своїм бойфрендом Толиком оголосили про заручини і з цієї нагоди запросили всіх друзів в ресторан. Спеціально підбирали так, щоб для кожної самотньої подружки нареченої знайшлася пара — хтось із неодружених друзів Толика, ну хоча б для того, щоб хлопець просто піклувався про дівчину за столом. Настю посадили з якимось Сашею: худим і рудим хлопцем. Так собі пара, Насті він не сподобався. Але найприкріше, коли вона випадково почула, як цей Саша каже Толикові:

— За кого ви мене тримаєте? Навіщо ви мене з цією пампушкою посадили, чому я повинен їй увагу приділяти? Я стільки не вип’ю.

Ось так! Сам цей Сашко не красень, та ще і Настю негідною вважає. Настя відкланялася перед майбутніми молодятами і пішла додому плакати. Аня кликала її стати свідком або просто запрошувала на весілля, а Настя не знала як відмовитися – причин ніби як і немає, але йти вже не хочеться. Так вийшло, що напередодні весілля Настя сильно застудилася. У цей день Настя сиділа біля вікна і бачила, як з машини біля РАЦСу виходить її подруга — струнка і в білосніжній сукні.

Ну і добре! Пора ставити хрест на своєму особистому житті, навіть якщо дівчині всього 19 років. Що там попереду — нудна кар’єра бухгалтерки в якісь конторці? Театри, музеї та виставки? Курси крою та шиття? Майстер-клас в інтернеті з кулінарії? Як прикро! Мама ще дьогтю у вогонь підливає: «Доню, знайдеш ти собі щастя коли-небудь! Та й взагалі — навіщо тобі ці чоловіки?!». Їй легко говорити, сама батька Настиного з дому вигнала і рада.

Настя намагалася знайомитися на просторах всесвітньої павутини, було декілька побачень, але всюди невдача. Але чому, адже вона таки не така вже й “велика”, а в міру округла дівчина.

Любов прийшла звідки не чекали: Настя заплатила за хлопця в автобусі, який забув гаманець і хотів вийти. Благородний вчинок для будь-кого. Не відвернутися байдуже до вікна, а допомогти ближньому своєму. До того ж дівчині заплатити за хлопця — це геройство. Зав’язалося спілкування — наживо, по телефону, по інтернету.

Настя спочатку недовірливо ставилася до уваги Павла, їй все здавалося, що він ніби бавиться – він цілком симпатичний, але чомусь зустрічається з нею. Але дарувалися троянди, подарунки і незабаром Паша зізнався їй у коханні.

— Не обманюй мене, Пашо. Всі хлопці люблять струнких дівчат! — сумно говорила Настя.

— Смішненька, моя маленька! — відповідав їй Паша. — люблять не струнких, люблять коханих.

А потім була пропозиція руки і серця, подані заяви в той же РАЦС за віконцем. Три місяці до весілля, а мрія може не здійснитися: Настя теж хотіла випурхнути з машини струнка в білосніжній сукні. Потрібно терміново схуднути! Вона підкорегувала раціон і таємно від матері і нареченого почала ходити з подругами в спортзал. Через два тижні було видно результат: зникли кілька кілограмів, але в той же час похитнулося і самопочуття.

Антоніна Іллівна вичитувала Аню, яка заманила Настю в спортзалу. Паша, дізнавшись про все грозив, що забере заяву з РАЦСу.

— Ну як же! — голосила Настя. — Я хотіла бути найкрасивішою нареченою. Он мої подруги всі стрункі, як билинки! Я теж так хочу!

— Настю, я покохав тебе такою. У мене смак такий. Твої подружки ходять в спортзал, тому що відчувають — покинуть цю справу і відразу «розповзуться». А їхні чоловіки відразу ж покинуть дружин, як вони подарують їй нащадків і додадуть кілька кіло, або будуть дорікати за кожну складочку. А ось з нами такого не буде. Словом, якщо продовжиш до весілля в тому ж напрямку — я не одружуся з тобою.

Було весілля! Насті дуже підійшла рівна сукня до підлоги. Пізніше вона подарувала Палові сина, та й подруги мали сім’ї та дітей. Для всіх дівчат було несподіваними наслідки материнства, кожна з них бігала в спортзал, контролювала калорії, їли по схемі. І тільки Настя думала: «Яка ж я щаслива!..»

Фото ілюстративне.