fbpx
Дозвілля
«Нарешті я вдома», – подумала Дарина зі сльозами на очах оглядаючи свою нову оселю. Картина безрадісна: павутина, звисаючі шматки шпалер. А зять занісши останню торбу з її речами лиш буркнув: «Бувайте»

Павутина в усю стіну, звисаючі ледь не до підлоги шматки шпалер, терпкий запах присутності мишей. Дарина несміливо спинилась на порозі. Зять не підіймаючи очей заніс останню торбу з машини і сказавши «Бувайте!», швидко виїхав з подвір’я. « — Ось я і вдома!» подумала Дарина і розплакалась.«»

В інших кімнатах нічим не краще. Схоже миші таки заселили цей дім, бо їхнє пищання і тупотіння чюлось скрізь. Ліжка дбайливо заправлені. На вікнах зшиті вручну занавіски. Підлога де-не-де провалювалась під ногами, якби не старенький коврик, мабуть нога застрягла б.

Підійшла до вікна, спробувала відчинити. Даремно. Заклеєні скотчем і залиті фарбою. Поглянула крізь брудну шибку в двір.

— Так і є. Зовсім забула. Тут ще й сарай і літня кухня є. Треба поглянути.

Не встигла дійти крізь височезний бур’ян, яким густо поросло усе подвір’я, до будов, як почула що хтось кличе. На порозі стояла молода і приємна жінка.

— А я бачу машина під’їхала, речі вигрузили. Я сусідка ваша. Раніше приглядала за бабусиною хатою, аби не розтягли місцеві злодюжки. Ой! Я Тая. За вами повернуться, бо жити тут навряд одразу можна!

— Доброго дня, Таю! – усміхнулась щиро Дарина, – Ні не приїдуть, а якщо і з’являться я уже не повернусь туди де була. Тож від сьогодні я ваша нова сусідка. Дарина Олегівна.

Тая обійшла з Дариною Олегівною увесь двір. Показала кожнісіньке дерево в чималому садочку.

— Від нас траса в двох кілометрах. Тут усе продається, – весело щебетала, – у кожного сади і городи величезні. Все на продаж. Я й не працюю. Пів дня продаю, пів готую товар на наступний день. Звикнете і Ви до такого ритму.

Сусідка все говорила і говорила нахвалюючи їхнє село і людей. Тут таки зателефонувала до когось і попросила прийти викосити подвір’я і сад від трави.

— Не буду у Вас нічого розпитувати, але зараз же зателефоную сестрам і ми швидко лад у хаті наведемо.

Дарина Олегівна і охнути не встигла, як на подвір’ї уже працював молодик з мотокосою, а п’ятеро прудких дівчат мили, мели, щось виносили, щось з веселим сміхом тріпали і знову заносили в дім.

— У мене плов на вечерю, мовила Тая, – Усі до мене, будемо з новою сусідкою знайомитись.

Ночувала перший тиждень Дарина Олегівна в Таї, аж поки не навела лад у домі і не вигнала звідки маленьких сіреньких господинь. Почала обживатись. Носила яблука груші і ягоди з саду на продаж.

∗ ∗ ∗

— Мамо у нас двійня буде, – радо співала в трубку донька, Ти ж розумієш, я без твоєї допомоги ніяк. Приїжджай.

Дарина Олегівна усе покинувши полетіла до доньки. Рік сиділа без виїзду перучи бавлячи і агукаючи з двома непосидами.

— А може ну його те ваше село, – одного разу мовив зять, – дивіться, як ми дружно разом живемо. Продавайте ту хату в селі і живіть з нами. А дружина на роботу вийде. І ремонт шикарний зробимо!

Як не відмовляли Дарину Олегівну від того кроку подруги, вона продала дім і переїхала до доньки. Перших три роки доки діти були ще геть малими, усе було добре. А вже, як пішли в садок почались перші непорозуміння.

— Та не можу я вас у гості запросити, – голосно розмовляв по телефону зять, – у нас хата рукавичка, ніде й стати. П’ять чоловік на сорока квадратах живе. Підлога і та зайнята.

Дарина Олегівна тоді вперше відчула – вона почала заважати. Потім були і нічні розмови зятя з донькою за зачиненими дверима. Про те, як важко утримувати йому дітей і її маму. Про те, як мало їм усім місця.

Врешті Дарина Олегівна не витримала і попросила у доньки з зятем підшукати на гроші, які залишились від продажу її дому якусь, хоч маленьку хатинку недалеко від міста. Знайшли. Привезли і залишили. Вийшло, що ще й Дарина винна. Мовляв, понавигадувала собі казна чого.

Через пів року донька вперше зателефонувала.

– Мамо, морози на носі. Завтра Ромка тебе забере.

— І тобі привіт, доню! Я жива усе в порядку. – і поклала слухавку.

Наступного дня на подвір’я заїхало зятеве авто. Донька сиділа в машині, навіть не вийшла. Дарина Олегівна винесла з погреба картоплі, моркви, цибулі, яблук, груш. Дала в руки здивованому зятеві торбу з молочними продуктами.

— Їдьте з Богом, діточки!- мовила тихо, – Надіюсь ви ніколи в житті не будете на моєму місці. А якщо і опинитесь, нехай вам Бог пошле таких сусідів, як ось у мене.

Дарина Олегівна, як не старається, а досі не спілкується з донькою, але передачі з городиною і продуктами передає щотижня. Донька не може зрозуміти: невже життя з нею було таким поганим, що мама аж у такі умови втекла. Поки пробачити, або зрозуміти неньку вище її сил. Хоча… У неї теж ростуть діти.

Автор Анна Корольова.

Передрук без гіперпосилання на intermarium.com.ua – заборонено.

Головна картинка – pexels.