fbpx
Події
Нам потрібно притягнути їх до відповідальності – Канада планує використати вилучені санкціями активи Росії передати на відбудову України

На відновлення України потрібні чималі кошти, уже зараз керівництво країни працює над цим питанням. Допомагає в цьому майже вся світова спільнота.

Багато країн Заходу заморозили російські активи. Канада вирішила передати їх на відбудову України. Пише 24 канал, з посиланням на джерело CBC.

Канада хоче продати їх, а виручені кошти направити на відбудову України. Для цього у Канаді планують внести зміни до закону щодо санкцій, який дозволить реалізовувати арештовані активи, які потрапили під санкції. Виручені кошти використати для допомоги у відбудові іноземної держави від війни.

В даному випадку мова йде про активи Росії, які використають для відбудови України.

Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі (Mélanie Joly) заявила, що федеральний уряд Канади змінить свій закон про санкції.

«Сьогодні ми шукаємо можливості не лише арештувати, але й дозволити конфіскацію активів осіб та організацій, підданих санкціям, і дозволити нам виплатити компенсацію», – сказала вона.

«Занадто довго корумповані іноземні чиновники діяли безкарно. Нам потрібно притягнути їх до відповідальності», – заявила сенатор Ратна Омідвар, яка внесла аналогічний законопроєкт, який дасть змогу Канаді заарештовувати та конфісковувати російські активи.

«Прийнявши цей законопроєкт, Канада продемонструє лідерство і може стати прикладом для наслідування інших і показати, що російський клептократичний корупційний режим повністю заплатить за свої злочини проти України”, – йдеться в заяві українського посольства.

Фото ілюстративне.