fbpx
Події
Наказу відступати не було: Луценко розповів про розслідування щодо Іловайська

Слідство під час розслідування трагедії під Іловайськом не знайшло інформацію про наказ для українських військових відступати по “зеленому коридору”.

Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко під час звіту в парламентському комітеті, повідомляє “112 Україна”.

Під час доповіді він розповів про результати розслідування кримінального провадження, відкритого за фактом військової агресії проти України з боку влади Росії, і Збройних Сил РФ (це охоплює весь період агресії Росії на сході України).

За словами генпрокурора, при розрахунку Іловайської операції військове керівництво не взяло до уваги 1,2 тис. терористів, які перебували у зоні проведення бойових дій.

Говорячи про помилки, допущені військовим командуванням, Луценко сказав:

“Перше, порушення встановленого порядку планування і проведення бойових дій по зведеній інформації щодо Іловайська силами АТО на території Донецької та Луганської областей у період з 8-20 серпня 2014 року. Також (була) невідповідність фактичних дій посадових осіб зазначеним вимогам і оперативній обстановці”.

“Експерти вважають, що дані розвідки, які свідчили, що в місті Іловайськ ще до початку операції було зосереджено близько 1,2 тис. бойовиків з технікою і укріпленнями не були прийняті до уваги при складанні задуму”, – додав Луценко.

Читайте також: Через два роки зроблена експертиза щодо Іловайська

Джерело.