fbpx
Дозвілля
Найкращим фото Тернопільської області 2021 року визнано світлину церкви святого Івана Богослова. Фото перемогло у міжнародному конкурсі від Вікіпедії

Переможцем у номінації “Найкраща фотографія Тернопільської області 2021” найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу “Вікі любить пам’ятки” стала світлина церкви святого апостола Івана Богослова у селі Жуків Бережанського району.

“Виразне завдяки композиції, освітленню, часу зйомки. фото поетично презентує маловідому та цікаву пам’ятку”, – прокоментувала світлину член журі, фотограф і мандрівниця, Наталія Шестакова.

Автором фото є Андрій Мозоль.

Церква святого Івана Богослова є найцікавішою пам’яткою Жукова, що дійшла до наших днів. Дерев’яна церква розташовується на одному з сільських пагорбів. Храм було зведено у 1873 році (за іншими даними – у 1803 році).

У 1880-х роках в Жукові проживав і служив священником батько Богдана Лепкого отець Сильвестр, який також відомий під літературним псевдонімом Марко Мурава. Обидва сини священника Богдан і Левко Лепкі теж певний час проживали і працювали тут над своїми літературними творами.

Відомо, що Жуків відвідували Іван Франко, Андрій Чайковський та інші літературні діячі.

Нагадаємо, що мета конкурсу “Вікі любить пам’ятки” – отримати фото усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії – вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії.