fbpx
Дозвілля
Найбільші помилки які ми здійснюємо в 30 років: їх наслідки будуть з ними протягом усього життя

У свої 30 років люди часто роблять серйозні помилки, наслідки яких вони відчуватимуть протягом усього життя. Сьогодні ми хочемо поділитися з вами думками людей, які розкажуть про свої помилки і поділяться уроками, які вони з них винесли.

Один з користувачів Quora задав дуже важливе запитання: «Яку найбільшу помилку ви зробили в свої 30 років, і чого вона вас навчила?». Питання викликало жваву і бурхливу дискусію, найцікавішими думками з якої ми сьогодні хочемо з вами поділитися.

Закликаємо вас бути такими ж активними, як і користувачі Quora, і залишати свої коментарі по темі.

Не ставте своє життя на другий план

Я вважаю, що одна з моїх головних помилок полягає в тому, що я занадто багато часу присвячував роботі і кар’єрі, відсуваючи все інше на другий план. Під всім іншим я маю на увазі сім’ю, друзів і навіть власне здоров’я.

Після 20 років і до недавнього часу (зараз мені 35) я жив в такому режимі: прокинутися, піти на роботу, прийти додому і заснути, а на наступний день встати тільки для того, щоб все повторилося знову.

Я зовсім не звертав уваги на те, як такі напружені умови шкодять моєму здоров’ю, і не приділяв належної уваги стосункам.

Озираючись назад, я не можу пригадати щось важливе і значне. Ці роки були лише нескінченною гонкою за фальшивою метою, яка тоді здавалася найважливішою.

Так що зараз я збираюся надолужити все, що упустив. Я витратив багато часу на те, щоб зрозуміти, що для мене насправді важливо, але я радий, що усвідомив це не пізно і у мене є шанс прожити життя так, як мені цього хочеться.

Дбайте про своє здоров’я. Це найперший і важливий пріоритет. Коли вам 30 років, а ви вже відчуваєте себе втомленим і змученим життям – це відстій, повірте.

Ви будете працювати все життя. Молодість буває тільки раз в житті. Не упускайте цей час. Не витрачайте час виключно на роботу – спілкуйтеся, влаштовуйте своє особисте життя, не обмежуйте себе лише будинком і роботою. Нехай через 20 і навіть 30 років вам буде що згадати.

Не витрачайте час на гнів

Я не впевнений, що це саме та відповідь, яку ви шукаєте, але я все ж скажу: найбільшою помилкою, яку я зробив в свої 30 років, була злість.

Я витратив даремно занадто багато свого часу, сердячись на начальників, колег, політиків, дівчат, які кинули мене, та й просто на людей, які брехали мені.

Мій гнів був обгрунтований. Навіть зараз, озираючись назад, я розумію, що у мене були вагомі на те причини, але одночасно з цим я усвідомлюю, що моя злість була марною тратою часу. І збиток я завдав тільки собі самому, а не тим людям, на яких я був злий.

Цінуйте людей, які є у вашому житті

Я зустрів дивовижну дівчину, яку дійсно полюбив. Але дуже скоро той факт, що в моєму житті є по-справжньому близька людина, я став приймати як належне. Гірше того, моя гордість ніколи не дозволяла мені показати їй, наскільки вона дорога мені. Вона довго боролася за наші відносини, але в кінці кінців залишила мене. Зараз вона одружена з іншим.

Ми до сих пір дружимо, часто спілкуємося. Це схоже на пeкло, але це краще, ніж не бачити її взагалі.

Які висновки я зробив? Не будьте круглими iдiотами. Приділяйте увагу своїй коханій людині, кожен день, кожну мить показуйте їй, як ви любите і цінуєте її. І якщо ви знаєте, що вчинили нерозумно, то плюньте на гордість і попросіть вибачення.

Не порівнюйте себе з іншими

Моя найголовніша помилка: я думала, що коли мені виповниться 30 років, я відразу ж зможу опинитися на тій вершині, про яку все життя мріяла. Але я почала постійно порівнювати себе з тими, хто був молодший за мене і, як виявилося, набагато успішніший. У мене не було нічого, в той час як у інших був будинок, процвітаючий бізнес і сім’я.

Зараз я розумію, що хотіла опустити руки на самому початку шляху тільки тому, що хтось там був успішніший за мене. Не порівнюйте себе з іншими і не думайте, що в 30 років ви зможете досягти всього. У 30 життя не закінчується, а тільки починається.

Іноді шлях до щастя лежить через стрaждaння

У свої 30 років я зробила чотири фатальні помилки.

Помилка № 1. Я постійно відкладала вагітність на потім. Спочатку чекала слушного часу, а коли цей слушний час за моїми мірками настав, мені запропонували хорошу роботу з чудовими кар’єрними перспективами. Звичайно, я погодилася. І, природно, мені не хотілося йти в декрет відразу після того, як я отримала нове перспективне місце.

Через кілька років я все-таки вирішила завагітніти, але не змогла. За цим послідував курс тривалого лікувaння, я все-таки завагітніла, але у мене стався вuкuдeнь (неможливо описати словами, наскільки важко було це пережити). Через рік я знову завагітніла, а потім зробила другу помилку, яку ніколи собі не прощу.

Помилка № 2. Так як я завжди була в хорошій формі і намагалася її підтримувати, то вважала, що можу продовжувати займатися бігом і під час вагiтностi. На шостому місяці вагiтностi під час бігу в мене відійшли вoди.

Помилка № 3. Я не боролася за свою дитину. Ні я, ні мій чоловік не знали, що робити, і я до сих пір не впевнена, що нам дали правильну пораду. Нам сказали, що наша дитина не вuжuве. Мені вкoлoли мoрфiн під час пoлoгів. Я не пам’ятаю, що сталося після цього. Я не знаю точно, що сталося з моєю дитиною. ЇЇ просто забрали. Я відчувала свою провину, мені було погано і соромно, і соромно до цих пір.

Помилка № 4. Я відвернулася від свого чоловіка замість того, щоб пережити це разом з ним. Я відчувала дикий бiль і провину і не знала, як з цим впоратися. Я віддалилася від чоловіка (від людини яку любила і люблю досі) і в кінцевому підсумку ми розійшлися.

Життя налагодилося тільки тоді, коли мені виповнилося 40 років. Після 40 я знову вийшла заміж і народила дитину (в 43 роки), і тепер ми щаслива сім’я з трьох осіб. Чи повинна я була пройти через все це пeклo, щоб нарешті знайти щастя? Так, ні, може бути. В мене немає відповіді.

Не забувайте друзів

У мене було кілька хороших друзів дитинства, разом з якими ми виросли.

Моя дружина не дуже добре ладила з деякими з них, і після свого весілля я почав віддалятися від друзів, тому що не хотів її засмучувати. Я не дзвонив їм, не запрошував в гості, не ходив з ними в клуби і бари, не їздив з ними на риболовлю. Тобто не робив нічого з того, що ми робили разом раніше.

У той час я не особливо замислювався над цим, я вважав, що чиню правильно, адже вони мені як брати, вони повинні мене зрозуміти.

18 років по тому мій шлюб розпався, і я дуже сумую за своїм старими добрими друзями. Я намагався повернути нашу дружбу, але пройшло стільки часу, в нашому житті стільки всього змінилося, і навіть тоді, коли ми бачимося, друзі здаються дуже далекими. Я до сих пір сподіваюся повернути нашу дружбу, але розумію, що на це знадобиться час.

Моя вам порада: не думайте про друзів як про братів. Ваш брат завжди буде вашим братом, навіть якщо ви ненавидите його. Друг може і не залишитися вашим другом назавжди. Дружба вимагає постійної уваги і участі.

Найкращий час – зараз

Мої помилки:

– Витрачала занадто багато грошей на туфлі замість того, щоб витратити їх на подорожі.

– Не продовжила свою вищу освіту.

– Не вивчила бойові мистецтва.

– Не робила сімейні фотографії щороку.

І знаєте, що я зрозуміла? Не варто витрачати час на жалю – почніть робити те, що не встигли, ЗАРАЗ!

Довіряйте своїм почуттям

Я вийшла заміж не тому, що любила людину, а тому що все навколо мене (родичі, друзі та знайомі) говорили, що він хороший хлопець і просто обожнює мене. Він дійсно був хорошим хлопцем і любив мене, але ми були надто різними, поруч з цією людиною я втратила своє «я».

Я не впевнена, що це можна назвати помилкою: зараз ми в розлученні, і у нас двоє дітей, без яких я не уявляю свого життя. Завдяки цьому я зрозуміла головне: довіряйте своїм відчуттям і ніколи не приймайте важливих рішень, грунтуючись на думці інших людей.

Помилитися – це не найстрашніше. Найстрашніше – їх не виправити

– Не визнавав, що у мене депресія, яка з кожним днем ​​все більше прогресує. Не звертався за допомогою. Упустив велику кількість можливостей. Майже зруйнував свою кар’єру.

– Відчував себе 20-річним. Не будував серйозних відносин, вів безладне cтaтeвe життя, влаштовував безліч гулянок і занадто багато пив. Постійно бовтався з «друзями», які лише сприяли такій поведінці і не вчили мене нічому доброму.

– Не використав свій вільний час для того, щоб отримати другу вищу освіту або вивчити іноземну мову. Замість цього я проводив його зі своїми вищезгаданими «друзями».

– Витрачав гроші на п’янки замість того, щоб вкласти їх в прибуткову справу.

Якби я продовжував вести подібний спосіб життя, то до 40 років я був би бідним, непрацездатним та тяжкoхвoрим. На щастя, мені випав шанс переглянути своє ставлення до життя і почати все спочатку.

Але я до сих пір з сумом згадую про всі можливості, які я упустив в свої 30.

Джерело.