fbpx
Події
Надія росіян на розкол єдності Європи у підтримці України – марна. Володимир Зеленський сьогодні провів телефонну розмову з президентом Німеччини. Що відомо?

Сьогодні, 5 травня Президент України Володимир Зеленський, провів телефонну розмову з президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Про це повідомила канцелярія Штайнмаєра та керівник Офісу Зеленського Андрій Єрмак.

Далі пряма мова Андрія Єрмака:

«Німеччина залишається потужним союзником України. Про деталі буде офіційне повідомлення, можу лише сказати, що надія росіян на розкол єдності Європи у підтримці України – марна».

А от у канцелярії президента ФРН запевнили, що розмова пройшла добре, і президенти усунули всі непорозуміння, які були у минулому.

«Федеральний президент висловив свою солідарність, повагу та підтримку мужній боротьбі українського народу проти російських агресорів. Німеччина з самого початку підтримувала Україну у фінансовому, економічному та військовому відношенні у її оборонній боротьбі та єдина у солідарності з Україною. Обидва президенти охарактеризували розмову як «дуже важливу та дуже хорошу». Невдоволення з минулого усунуті. Обидва президенти домовилися підтримувати тісний контакт», – повідомили у канцелярії.

Що передувало?

У квітні Франк-Вальтер Штайнмаєр мав бажання відвідати Києв з делегацією президентів інших країн, але йому дали зрозуміти, що його візит «небажаний».

Причина такого рішення – багаторічні тісні зв’язки Штайнмаєра з росією.

В той же час Володимир Зеленський заявляв, що не отримував від Штайнмайєра офіційного звернення щодо візиту.

Миру нам усім!