fbpx
Події
Набагато більше, ніж “мінімалка”: де і скільки готові платити українцям

Більшість роботодавців в Україні готові запропонувати своїм співробітникам заробітну плату в максимум 13 тис. гривень. У цілому середня зарплата по країні в березні 2017 року становила 6 957 гривень (еквівалентно $260).

Про це повідомляє UBR із посиланням на аналітиків Trud.com.

Зазначається, що рівно рік тому в цей же період вона була всього 5 046 грн – $188 за тодішнім курсом.

Зараз найбільш затребуваними в Україні є менеджери з продажу, водії, фахівці в сфері IТ. Всі вони можуть претендувати на 10 тис. грн на місяць. На аналогічну суму можуть розраховувати також представники шоу-бізнесу та ринку нерухомості.

Примітно, що 85% роботодавців не готові платити співробітникам більше 13 тис. грн. на місяць. При цьому всього 12% виставляють вакансії із зарплатами 13-26 тис. грн і тільки 2,3% – із зарплатою 26- 39 тис. гривень. Пропозиції з окладом від 50 тис. грн фігурують лише в 0,05% випадків.

Найпопулярнішою професійною галуззю є торгівля. Кількість вакансій у цій категорії становить 15,7% від загального обсягу пропозицій в Україні. Далі йде виробництво з часткою 12,5%. Не так сильно відстає і зростаюча сфера ІТ – 8,1%.

Читайте також: На які зарплати кличуть українців на роботу в Польщу і Чехію

Що стосується регіонального аспекту, то найбільшу кількість вакансій відкрито в Київській області. На другому місці – Одеська, далі йдуть Харківська і Дніпропетровська області.

Крім того, на ринку праці спостерігається зростання кількості вакансій, які передбачають віддалену роботу. Зараз відсоток таких пропозицій становить близько 5%. Дві третини дистанційних співробітників – копірайтери та SMM-менеджери, які ведуть сторінки компаній у соціальних мережах. Ще близько чверті – співробітники інтернет-магазинів.

Джерело.