fbpx
Події
На Землі почалася епоха “великих потопів”: кліматологи зробили cтрaшну заяву

На Землі почалася епоха великих потопів, на що вказує зростання частоти і сили повеней у басейні Амазонки.

Через глобальне потепління і зрушення в характері течій і вітрів в Атлантиці частота зросла в 5 разів. Постійні потопи, періоди екстремальної спеки та інші незвичайні погодні явища в останні роки вчені пов’язують з перебудовами в характері роботи кліматичного феномена Ель-Ніньо, характері руху вод Північно-Атлантичної течії і багатьох інших найважливіших “диригентів” погоди і клімату на Землі, пише “Обозреватель”

“У минулому, нас цікавили історії, пов’язані з настанням важких засух у регіоні. Зараз же ми знайшли свідчення того, що частота потужних повеней різко зросла. Фактично, можна говорити про те, що екстремальні потопи відбувалися в Амазонії кожен літній сезон, починаючи з 2009 і закінчуючи 2015 роком”, – заявив Джонатан Барічівіч з університету Лідса.

Об’єднавши хроніки Манауса зі супутниковими знімками й аналогічними вимірами в найбільш вузькій частині верхів’їв Амазонки, вчені змогли відновити картину того, як часто відбувалися потопи і повені на території її басейну в останні сто років.

Читайте також: ПРИВІТАННЯ З РІЗДВОМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ 2018 У ПРОЗІ ТА ВІРШАХ

Так була розкрита тривожна тенденція – частота розвитку як найпотужніших потопів, так і тривалих і дуже серйозних посух помітно зросла в останні 50 років, починаючи з 1970 року. В цілому, частота розвитку найпотужніших повеней зросла приблизно в п’ять разів, причому вони почали відбуватися як у низинах, так і в верхів’ях Амазонки.

Причиною настання “ери потопів”, як відзначають учені, було те, що глобальне потепління прискорило і підсилило роботу так званих “осередків Уолкера” – систем вітрів, що зв’язують холодні води Тихого океану і теплі води Атлантики. Їх прискорення, в свою чергу, було пов’язано з потеплінням Атлантичного океану, активізацією Ель-Ніньо і зрушеннями в характері руху вітрів у південній півкулі.

За словами вчених, у майбутньому кількість потопів виросте ще більше, оскільки температури води в Атлантиці продовжать рости.