fbpx

На Закарпатті вимагають демонтувати великий радянський монумент біля кордону з ЄС

Активні громадяни Закарпаття вимагають демонтувати «Пам’ятник радянським воїнам. Україна — визволителям», що знаходиться біля кордону зі Словаччиною.

Про це повідомляє Центр Досліджень Визвольного Руху.

Монумент сягає 11 метрів і зображає радянського солдата зі зброєю і прапором в руках. На плиті пам’ятника надпис:«Тут були завершені бої радянських військ за визволення Української РСР від німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни».

Пам’ятник з’явився на околиці Ужгорода у 1970 році і символізував застереження для «ворожого» Заходу.

Влада не поспішає прибирати монумент: обласна влада наголошує, що такі дії є повноваженнями міської влади, ті ж говорять, що це питання в компетенціях області та Києва, бо пам’ятник – обласного значення, має охоронний номер у реєстрі Мінкульту і на балансі міста не перебуває.

Наразі громадськість збирає підписи під відкритим листом, щоб демонтувати монумент.

Лідер організації «Декомунізація. Україна» Вадим Поздняков підкреслює: «11-метрова фігура російського воїна у радянській військовій уніформі на кордоні з країною ЄС наразі є спотворенням реальності й історичної правди, а крім цього монумент узагалі не відповідає сучасним настроям українців. Ну, і це також удар по іміджеві регіону в тому сенсі, що тисячі людей бачать цей пам’ятник щоразу при перетині кордону, а ще зважаючи на те, що це кордон із ЄС, країною-партнером Словаччиною, це щонайменше виглядає як знак неповаги до миру і дружби між народами в Європі».

You cannot copy content of this page