fbpx
Без рубрики
На який курс долар чекати українцям: аналітик розповів, чи буде в Україні обвал гривні

Офіційний курс національної валюти, прогнозують аналітики “Альпарі”, знизиться до позначки 26,5-26,6 гривні за долар.

Гривня продовжує зміцнюватися на всіх сегментах валютного ринку. За минулий тиждень офіційний курс знизився з 27,12 до 26,81 гривні за долар. Водночас середньозважений курс долара зміцнився на 0,8% – з 27,02 до 26,81 гривні. Як прогнозує старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб, тенденція до зміцнення гривні продовжиться і на цьому тижні – долар до кінця тижня можна буде купити на міжбанку за 26,5-26,6 гривні.

Минулої суботи заступник голови НБУ Олег Чурій в ефірі одного з телеканалів заявив про те, що без співпраці з МВФ утримати курс гривні буде вкрай складно, нагадує аналітик. “Якщо брати суто математично, то без подальшого отримання кредитів від МВФ ми не зможемо виконати свої зобов’язання. Тобто ми перейдемо в дефолт, це потрібно розуміти всім”, – сказав Олег Чурій.

Вадим Іосуб впевнений: припинення співпраці з МВФ наразі Україні не загрожує. “Черговий меморандум з МВФ узгоджено Нацбанком і Кабміном, а рішення про виділення чергового траншу очікується на засіданні Ради МВФ 20 березня. Тож питання про дефолт і девальвації на порядку денному не стоїть. Про це, до речі, свідчить і зміцнення гривні. Ринок, як відомо, враховує все”, – пояснює експерт.

Згідно з прогнозом “Альпарі”, офіційний курс долар і курс на міжбанку на цьому тижні можуть знизитися до 26,5-26,6 гривні, готівковий долар в банках може досягти позначки в 26,5/26,9 гривні за долар.

Читайте також:   В Україні вводять в обіг нові 5-гривневі монети

Джерело.