fbpx
Дозвілля
На ці роздуми мене наштовхнула історія однієї знайомої. Вірніше, навіть двох. Так вийшло, що вони обидві стали матерями цього літа і опинилися в рівних умовах залежні від близьких, тільки ось одній – 18, а інший – 39

І це мене якраз-таки і насторожує: як взагалі таке можливо? Зараз поясню.

Аліні – 39 років. Розумниця і красуня, переїхала до Києва 15 років тому. Заміж не вийшла, влаштувалася на роботу в велику компанію. Гроші особливо не тринькала, збирала на початковий внесок, потім взяла в іпотеку студію в передмісті. Виплачуючи іпотеку і паралельно працюючи, відкрила свій бізнес – маленьку кондитерську.

Через два роки розпродала обладнання і закрилася, не потягнула. Отриманими грошима закрила кредити і залишки іпотеки. Відпочивши місяць, взяла нову – на цей раз студію в Києві (ближче до роботи), першу квартиру почала здавати, щоб швидше погасити борг. Знову відкрила свій бізнес, на цей раз – інформаційний, в інтернеті.

У 37 років зрозуміла – якщо материнство не зараз, то ніколи. Але куди принести малюка, в 25 квадратних метрів? Продала квартиру в передмісті, на виручені гроші купила в 200 кілометрах від Києва великий будинок. В процесі покупки дізналася, що при надії. Будинок виявився не таким зручним, як в мріях, довелося витратити на його модернізацію майже всю подушку безпеки. Працювала на основній роботі до останнього, в день ікс пішла в декрет.

Зараз Аліна живе в будинку з малюком. З доходів у неї тільки допомога на дитину. Квартиру в Києві вона здає і ці гроші витрачає на виплату іпотеки. Платити їй залишилося ще кілька сотень тисяч. Фінансово молодій мамі допомагає власна мама і літня бабуся, тому що витрати виявилися більшими, ніж планувалося. Про появу дитини Аліна не шкодує, на роботу виходити не хоче, тому що зважилася на материнство усвідомлено і їй подобається бути з малюком, але ось ця фінансова залежність від родичів її дуже напружує.

Олені – 18 років. У минулому році вона закінчила школу і вступила до коледжу. Там закохалася в однокурсника і через кілька місяців принесла мамі позитивний тест. Мама сплеснула руками: «Та як так, та чим ти думала?! Ні кола, ні двора, ні роботи. А мені ще твоїх брата і сестру піднімати, молодшому тільки 6 років». Але Олена затявся – буду мамою. Де двоє дітей, там і троє. Батько дитини проти не був, одружилися і переїхали до батьків в трикімнатну квартиру. В одній кімнаті – бабуся, в іншій – мама з татом, братом і сестрою, в третій – найменшій – Лена з чоловіком і новонародженим. З доходів у неї тільки допомогу на дитину. У коледжі вона взяла академку, чоловік продовжує навчання. Щоб покрити всі витрати, доводиться просити фінансової допомоги у мами і бабусі. Ті не вмовкають: «Хіба ми тобі не казали?!», але гроші  дають.

І начебто говорять, працюй добре, відкладай гроші, створюй подушку безпеки і все буде добре, але на ділі це не працює. Подивіться на Аліну, наприклад. Хіба вона провела життя в клубах? Витрачала бездумно гроші? Засмагала місяцями на Балі? Вона працювала без вихідних і свят 15 років, постійно намагаючись поліпшити своє життя, і начебто добилася непоганих результатів, але, ставши матір’ю, все одно виявилася матеріально залежна від інших.

Фото ілюстративне.