fbpx
Без рубрики
На Сумщині несподівані червневі заморозки наробили лuхa

Несподівані заморозки на Сумщині змусять агрономів знову пересівати поля. Постраждали від морозів посіви гречки, квасолі, кукурудзи, соняшника, посадки картоплі та овочів.
Про наслідки червневих заморозків для агрономів повідомляє Shostka-news.com.

За інформацією Сумського гідрометцентру, в Шостківському районі Сумської області в ніч з 3 на 4 червня було зафіксовано заморозки у повітрі до -4°С.

За словами місцевих жителів, найбільше постраждали посіви на краях полів, в низинах і на відкритих місцях. Холодне повітря переміщувалось смугами, адже в межах одного поля деякі рослини почорніли, а буквально за крок — залишилися цілими. Найбільше заморозки завдали шкоди раннім овочам: картоплі, помідорам, квасолі, дісталося кабачкам і огіркам.

Особливо сильно постраждала картопля, яка була висаджена в першій половині квітня. Ця картопля вже почала цвісти і тому yшкожена сильніше. Трохи менше постраждали рослини, які були посаджені в першій половині травня. За твердженням агрономів, це стане причиною низького врожаю, хоча картопля в деяких місцях починає відходити. Помідори і квасоля навряд чи відійдуть, швидше за все, їх доведеться просто пересіяти.

Сільгосппідприємствам району також серйозної шкoди завдали раптові морози, особливо постраждали ранні посіви гречки. Агрономи не виключають її пересів. Постраждали також поля кукурудзи, частково соняшника.

За спостереженнями гідрометеорологів, це не останні літні заморозки. Несподіваний холод може спостерігатися також 8 і 11 червня.

Читайте також: ЗАКАРПАТТЯМ ПРОНІССЯ БУРЕВІЙ: ОПУБЛІКУВАЛИ (ФОТО)

Джерело.

Реклама