fbpx

На сонці відбувся найбільший за 12 років спалах, вчені розповіли про наслідки

У середу, 6 вересня, на Сонці сталися два потужні спалахи. Один з них виявився найпотужнішим за останні 12 років, у зв’язку з чим астрономи привласнили йому так званий клас X.

При цьому вчені відзначають, пляма, що породила спалах, виявилася повернутою до Землі, тобто вплив на планету може бути максимальними, пише “Обозреватель”.

Відповідно до джерела, перший спалах, був зафіксований о 09:10 за Гринвічем, він став найпотужнішим за останні два роки. Однак його затьмарив вже наступний викид – з масштабної сонячної плями вирвався спалах, якому Центр прогнозів космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США присвоїв найвищий клас.

Причини, через які це могло статися, вчені ще встановлюють. В цілому ж сонячні спалахи відбуваються, коли магнітне поле Сонця, яке утворює темні плями на його поверхні, скручується і викидає енергію, перегріваючи поверхню зірки.

Як відзначили в центрі, спалахи супроводжувалися порушеннями роботи радіозв’язку, біля години високочастотний зв’язок на освітленій сонцем стороні Землі працював з перешкодами. Спостерігалися і складності в роботі навігаційних пристроїв.

Читайте також: “Людству залишилося три спокійних роки”,- уривок доповіді швейцарського кліматолога

Однак крім перешкод в роботі радіозв’язку, спалахи класу Х небезпечні тим, що можуть викликати радіаційні шторми в верхніх шарах атмосфери Землі. Більше того, під час таких спалахів Сонце може викидати хмари, заряджені плазмою.

Експерти вважають, що при повторних спалахах жителям Землі варто очікувати синхронної відмови роботи мобільного зв’язку, систем GPS і електропостачання. Окремою складністю виявиться завдання одночасної, до того ж масової посадки літаків без супутникового позиціонування.

You cannot copy content of this page