fbpx
Події
На росії через санкції з’явився надлишок газу – його спалять

Російські нафтові компанії просять збільшити в шість разів, (від п’яти до 30%), чинні норми спалювання супутнього газу, щоб уникнути мільярдних штрафів.

Супутній нафтовий газ (СНГ) виробляється в процесі видобутку нафти, яка використовується для виробництва зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ). Росія активно експортувала цей продукт до Європи, але закриття кордону з Україною зірвало транзит до Угорщини, Молдови та Румунії, а санкції припинили постачання до Польщі та країн Балтії.

Внутрішній ринок не в змозі обробляти всі об’єми СНГ, тому компанії мають активно спалювати СНГ на факелах. Цей процес призводить до викидів парникових газів, тому на нього накладаються жорсткі норми.
Після початку війни вартість СНГ на росії впала на 40 %, а склади почали переповнювати.

Керівника РСПП Олександра Шохіна 16 травня звернувся до голови Мінприроди Олександра Козлова з проблемою профіциту супутнього нафтового газу, який виробляється у процесі видобутку нафти.

Пан Шохін пояснює: обсяги «перерозподілені на внутрішній ринок, що вплинуло на баланс і призвело до різкого зниження ціни СНГ».

В результаті сталося затоварення та зниження завантаження заводів із переробки СНГ. За даними СПбМТСБ, вартість ЗВГ з двадцятих чисел лютого впала більш ніж на 40%, до 9 тис. руб. за тонну.

Так, пан Шохін пише, що при спалюванні 500 млн кубометрів ПНГ понад дозволений показник сума надлімітних платежів складе більше 10 млрд руб., вартість шкоди атмосфері – понад 8 млрд руб, пише Комерсант.

Фото: скрін.

05/19/2022