fbpx

На Різдво курс долара продемонстрував феєричне зростання по всіх фронтах

6 січня валютні торги завершилися різким подорожчанням долара – на 85 копійок. Міжбанк закрився в рамках 27,00-27,20 грн / $.

Про це UBR.ua повідомив заступник начальника VTB Bank (Україна) Казначейства Ігор Гах.

Рятувати гривню намагався Національний банк, проте його валютний розпродаж лише підтримав курс на поточних значеннях: чиновники продали $ 55,20 млн із необхідних $ 63,50 млн. Курс відсікання був встановлений на рівні 26,90 грн / $. Так що в цілому НБУ в накладі не залишився, навіть заробив: адже два останніх дні регулятор купив на міжбанку $ 91,6 млн і робив свої надбання з відсіканнями в рамках 26,23-26,65 грн / $.

Читайте також: В УКРАЇНІ ОБВАЛИЛИСЯ ДОЛАР І ЄВРО

Втім, сьогодні нацбанк не регулював валютний ринок, а просто йшов у нього на поводу. “Міжбанк відкривався без валютної пропозиції. Тому котирування покупців стрімко зросли – з 26,50 грн / $ до 26,90 грн / $. Тільки при подоланні відмітки 27,0 грн / $ на ринку почали з’являтися продавці валюти. Але після цього вони залишалися в меншості, тому ринок продовжував зростати до 27,05-27,15 грн / $. Аукціон Нацбанку зміг лише зупинити курсове зростання на рівнях 27,05-27,10 грн / $. Післяобідні торги характеризувалися низькою активністю і пройшли в діапазоні 27, 0-27,20 грн / $ “, – уточнив Ігор Гах.

Подорожчання долара після нацбанківських розпродажів пояснили досить просто – державну валюту отримали не всі. “Не дивлячись на проведений аукціон, попит на іноземну валюту не був повністю задоволений, що призвело до подальшого зростання котирувань”, – підтвердив директор департаменту казначейства Піреус Банку Ігор Якобчук.

Фінансисти ще вчора очікували зниження валютних продажів на міжбанку, але не думали, що він впаде так сильно. “Судячи з усього, за попередні дні експортери встигли розпродати накопичену за вихідні валютну виручку”, – зазначив директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Це в підсумку підтвердилося загальною статистикою: 6 cічня обсяг торгів на міжбанку скоротився зі вчорашніх $ 411,56 млн до $ 267,66 млн.

Валютний прогноз

Банкіри не чекають наступного тижня різкого поліпшення ситуації після триденних різдвяних вихідних, хоча і розраховують, що за понеділок валюта накопичиться – і курс трохи скоректується.

“У вівторок через відкладеної з 9 січня пропозиції долар знову може трохи просісти, і опуститися нижче 27,0 грн / $”, – вважає Курінний.

Згодом він допускає навіть більш істотне зниження. “Коливання, швидше за все, будуть проходити в діапазоні 26,50-27,0 грн / $. У разі більш серйозних ситуативних хвилювань у Нацбанку сьогодні достатньо ресурсів, щоб їх зупинити”, – зауважив Курінний.

Читайте також: ГРОЙСМАН ПОЯСНИВ, ЯК УКРАЇНІ ДОМОГТИСЯ КУРСУ ГРИВНІ ПО 18,5 ЗА ДОЛАР

Правда, його колеги налаштовані менш оптимістично.

“На початку наступного робочого тижня очікуємо збереження підвищеного попиту на валюту. Але вже в середу градус напруженості на міжбанку може знизитися за рахунок збільшеної валютної пропозиції, що утворилася в зв’язку з вихідним понеділком. У той же час поточні рівні є досить привабливими для експортерів, які можуть відновити продажу вільної виручки. Не виключаємо, що на наступному тижні Нацбанк може проводити нову форму валютної інтервенції – запит найкращого курсу, що може позитивно позначитися на динаміці курсу “, – розповів Ігор Гах.

Він прогнозує на вівторок більш високі котирування – 27,00-27,20 грн / $.

Курс долара на готівковому ринку України

Нервозність міжбанку 6 січня позначилася і на готівковому валютному ринку. Курс долара там піднявся з 27,77-27,91 грн / $ до 27,83-28,04 грн / $.

Фінансисти допускають подальше подорожчання валюти протягом різдвяних вихідних, відзначаючи, що люди продають зовсім небагато долара, незважаючи на святковий період.

Офіційні курси валют НБУ на 10 січня

На 10 січня офіційний курс гривні до долара девальвував більш ніж на 73 копійки і склав 27,0209 грн / $ (з 26,2867 грн / $, встановлених Нацбанком на попередній робочий день).

Стосовно євро офіційна гривня обвалилася більш ніж на 1 гривню: з 27,6036 грн / євро до 28,6124 грн / євро. Упав курс гривні і по відношенню до російського рубля – в межах однієї копійки: з 4,3337 грн / 10 руб. до 4,4547 грн / 10 руб.

Джерело.

You cannot copy content of this page