fbpx

На початку серпня ціни на курятину та яйця знову підуть вгору

Українців попереджають, що на початку серпня ціни на курятину та яйця знову підуть вгору — це буде пов’язано зі зростанням вартості електроенергії та підвищенням податків на паливо.

Так, старша наукова співробітниця Інституту аграрної економіки Світлана Пашко розповіла, що весняно-літнє здешевлення яєць пов’язане з приходом на ринок яєчної продукції з господарств населення.

За її словами, у 2023 році стрімке весняно-літнє зниження цін на яйця у червні майже припинилося. Якщо з березня по квітень роздрібна ціна на яйця в супермаркетах знизилася на 10,4-14,3%, а з квітня до травня — на 6,0-13,5%, то з травня по червень — лише на 0,6- 1, 1%. Вже починаючи з липня ціни на яйця почнуть знову зростати.

У Спілці птахівників України, у свою чергу, попереджають про зростання цін на курятину. За словами виробників, власні резерви для компенсації зростання цін на енергоносії вже вичерпали. Тому єдиним виходом буде підвищення відпускних цін для споживачів. Підвищення податків на пальне, а також зростання цін на доставку зерна та комбікормів також вплинуть на вартість курячого м’яса, а разом із ним і яєць.

You cannot copy content of this page