fbpx
Події
На невизначений термін закрили Храм Гробу Господнього в Єрусалимі

Церковні ієрархи протестують проти законів Ізраїлю, які можуть послабити християнську присутність в Єрусалимі, пише Zaxid.net.

В знак протесту церковні ієрархи закрили на невизначений термін Храм Гробу Господнього в Єрусалимі. Про це з посиланням на заяву глав церков повідомляють Isrаеl News.

Ієрархи греко-католицької та вірменської церков пояснили, що пішли на цей крок на знак протесту проти «систематичної кампанії проти церков та християнської громади на Святій землі». У своїй заяві вони наголосили, що обурення християн викликає, зокрема законопроект, який дозволяє ізраїльській державі конфіскувати земельні ділянки, що належать церквам.

Цей законопроект у неділю, 25 лютого, обговорювався на засіданні міністерського комітету, після чого його направлять на затвердження в Кнесет. У разі позитивного результату голосування в парламенті, документ набере силу закону.

Читайте також: Коли ми зрозуміли що знайшли, у нас затремтіли коліна! Відкриття Гроба Господнього підтвердило всі припущення вчених!

Церковні ієрархи вважають цей законопроект «диcкpимiнаційним і pacиcтським». «Ізраїль топче ногами чутливі відносини між християнською громадою та владою, які установилися протягом десятиліть», – відзначили церковні ієрархи.

Крім цього, церква також виступає проти запровадження муніципальних зборів, які, на її думку, порушують статус-кво. Створюється враження, що ці дії мають на меті «послабити християнську присутність в Єрусалимі», наголошують глави церков.

«Це нагадує закони, які вводилися проти євреїв в темні періоди європейської історії», – заявили патріарх Єрусалима Феофіл III, настоятель Кустодії Святої Землі Франческо Паттон і Єрусалимський патріарх Вірменської церкви Нурхан Манукян.

Між тим, міська адміністрація Єрусалиму в своє виправдання заявляє, що мита введені не щодо храмів, а щодо об’єктів, які знаходяться у власності церков – готелі і зали для прийомів.

Зазначимо, Храм Гробу Господнього – найбільша святиня християнства. Вважається, що він стоїть на тому місці, де, згідно Святого Письма, був poзп’ятий, поxoваний, а потім воскрес Ісус Христос. У храмі щорічно сходить Благодатний вогонь. Відповідно він є одним з найбільш відвідуваних місць Ізраїлю, в тому числі туристами.