fbpx
Столиця
На Майдані та Банковій надвечір побільшало силовиків, люди говорять про острах заворушень

Роковини найстрашнішого дня Революції Гідності в Києві минули спокійно. Надвечір навколо Майдану Незалежності в Києві побільшало правоохоронців. Хрещатик на суміжні вулиці, як і раніше, перекриті силовиками, а потрапити на територію вшанування Героїв Небесної Сотні можна лише через спеціальні проходи поміж металевої огорожі, повідомляє ТСН.

Так само охорона посилена біля Адміністрації президента на Банковій. Правоохоронці вибірково перевіряють сумки, аби не були пронесені заборонені предмети. Люди, котрі приходять вшановувати жертв Майдану, зізнаються, що побоюються заворушень. Однак усі акції протягом дня, а це марш патріотів і хресний хід церковників, минули спокійно.

Вечором запалити свічку прийшла “жіноча сотня” волонтерок Майдану та АТО. Її представниці закликали провести поминальні дні мирно.

Читайте також: Дружина Тимощука втоптала футболіста в бруд через загибель бійця ЗСУ на Донбасі

“Наша позиція – не допустити більше кровопролиття. Ми проти контрабанди, ми за блокаду, але вона повинна бути в правовому полі. І ми проти бездіяльності влади – влада повинна реагувати, влада перша повинна зробити кроки назустріч і сісти за стіл перемовин”, – пояснили вони.

Мирно налаштовані й більшість киян, які приходять із квітами та свічками на Інститутську, де загинуло найбільше майданівців. “Добре, що кияни сюди сходяться. Щось таке є в українському народі – скільки його гнобили, скільки вбивали, а він постає, цей народ”, – каже один із жителів міста. “Уже пройшло три роки – і немає меморіалу тих хлопців, цвіту нашої нації. Три роки пройшло – і жоден негідник із найвищих чинів влади не сидить за ґратами”, – наголошує на складних питаннях другий. Тим часом під стелою на Майдані Незалежності збираються на віче прихильники блокади торгових шляхів із ОРДЛО. Провокативних закликів чи політичних гасел там поки що не лунало.