fbpx

На Львівщині селяни впіймали рідкісного лісового кота, який занесений у Червону Книгу України (відео)

На обійстя жителя с.Либохора завітав непроханих гість – кіт лісовий, якого сніжна зима загнала ближче до людських осель.

Про це повідомляє Національний природний парк “Бойківщина”.

Небайдужі мешканці села долучилися до рятувальної операції щоб повернути лісового мешканця у дику природу.

Кіт, який спустилась в село з лісу, був голодний і з’їв декількох курей. Власник обійстя разом з односельчанами вирішив врятувати лісового кота. Його зловили в пастку, та віднесли ближче до лісу, де випустили на волю.

Лісовий кіт – це дрібний хижак занесений до Червоної книги України, що нагадує всім знайому домашню кішку. Але досвідчений біолог і мисливець побачить малопомітні риси, що відрізняють пухнатого домочадця від здичавілого родича.В Україні цього виду налічується понад 300-400 особин.

Лісові коти переважно ведуть нічний спосіб життя. В основу раціону хижака входять дрібні гризуни, птахи, комахи, змії, а в прибережних мешканців ще й риба.

Свої житла облаштовують у чагарниках, кореневищах дерев, старих норах інших тварин. З людьми намагаються не контактувати, тому дикого кота нелегко зустріти в лісі. Однак, у холодні часи можуть поселитися ближче до людини – біля сіл. Лісовий кіт у найкращому випадку може ловити гризунів, а може і полювати на домашню птицю.

You cannot copy content of this page