fbpx
Події
На Львівщині до реанімації потрапила перша жертва найбільшої загрози теплого сезону

Учора ввечері до реанімаційного відділення Сколівської центральної районної лікарні госпіталізовано 80-річну жительку села Верхнє Синьовидне. Під час роботи на присадибній ділянці в палець правої руки жінку вкусила змія, пише leopolis.news.

— На території України водяться представники трьох видів гадюк. Степова гадюка — на півдні (Херсонська, Миколаївська області), в Карпатах — звичайна гадюка, а на Житомирщині (також на півночі країни) водиться гадюка Нікольського, — попереджає герпетолог Ігор Бєляков. — Так от, саме зустріч із гадюкою Нікольського є найнебезпечнішою й може мати найважчі наслідки.

Проблема в тому, що отрута цієї змії має гемолітичну дію. Під час укусу її зуб в прямому сенсі розкладається (наче ножик), його кінчик є тоншим за голку шприца. В цей же час м’язи стискають залози з отрутою (знаходяться на голові над очима), котра по каналу потрапляє до кінчика зуба. Потрапивши в організм людини, ця отрута викликає згортання крові. А що ближче буде укус до голови потерпілого (шия, обличчя, плече), то гіршими можуть бути наслідки.

Навіть коли гадюка кусає в кінцівку, діяти все одно слід миттєво, людині негайно потрібна медична допомога (не гайте час на відсмоктування отрути чи перетискання рани, це небезпечно). Мушу зазначити, лікування в таких випадках є тривалим (мова про кілька місяців), після чого через ураження отрутою може потерпати
печінка, нирки, кровоносна система.

Читайте також: Учені з’ясували, як брати і сестри впливають на наш мозок

Джерело.