fbpx
Дозвілля
На Лебединому озері в Україні цьогоріч зимує рекордна кількість лебедів, які злетілися з різних куточків Європи

Відоме Лебедине озеро, що знаходиться у селі Чортория Чернівецької області, є заповідником. Воно стало найбільшим місцем зимування лебедів на території України.

Цьогоріч у село на зимівлю злетілося близько 400 лебедів. Це рекордна кількість птахів за всі роки.

Вода озера майже не замерзає, оскільки з дна б’ють гарячі джерела, які не дають водоймищу повністю замерзнути. Тому птахи збираються тут погрітися та поживитися,

“У Чорториї, рідному селі Івана Миколайчука, зимують лебеді, які прилетіли з різних куточків Європи на озеро, що не замерзає навіть під час лютих морозів.

Дбайливо розсипане зерно і кукурудза, дітлахи, які тішаться неймовірною красою птахів, і ці птахи тут довіряють людині – все це таке урочисте та чисте!” – написала Оксана Івасюк на своїй сторінці у Facebook.

Як розповів голова Брусницької територіальної громади Василь Шемчук, раніше такої кількості лебедів на озері у Чорториї не було.

Річ у тому, що цього року поглибили водойму, розширили її. Під час сильних морозів частина озера вкрилася кригою, але є досить велика ділянка, де спокійно плавають птахи і тішать відвідувачів.

Фото: Оксана Івасюк, Facebook