fbpx

На Київщині мати домоглася скасування вивчення російської мови у класі свого сина

Дарина Ярошенко з Обухова Київської області домоглася того, щоб у класі, де вчиться її дитина, припинили вивчати російську мову. Це рішення жінка виборювала впродовж шести місяців.

“Мою дитину змушують вивчати російську мову. Зверталися до директора школи, на батьківських зборах під час голосування вісім батьків підтримали відміну російської мови. Проте дирекція школи ігнорує письмове звернення батьків, наводить відмовки та затягує час, аби не виконати прохання батьків, які є учасниками навчально-виховного процесу і мають право обирати навчальний план своїм дітям.

Я не проти російської мови, у кожного свої причини вивчати її. Але я проти того, щоб нам силоміць нав’язували вивчення мови, яка не є державною, не є міжнародною мовою”, – написала раніше жінка у Facebook.

Вона зверталася не лише до дирекції школи № 5, але й до Міністерства освіти та науки України. Проте там відповіли, що її дитина має право не вивчати російську мову, але це слід погодити з керівництвом школи.

Однак наприкінці серпня на батьківських зборах директорка школи таки скасувала вивчення російської мови в класі, де вчиться син жінки.

“Для тих, хто дуже хоче, після уроків є факультатив з російської мови, але охочих у нас не знайшлось. Взагалі, у нашому класі восьмеро батьків виступали проти обов’язкового вивчення російської. Після публікації звернення(у Facebook), з’ясувалося, що така проблема у всіх школах Обухова”, – розповіла Дарина журналістам і додала, що тепер до неї за допомогою звертаються батьки учнів з інших міських шкіл.

Вона також порадила іншим батькам не боятися відстоювати свої права.

“Навіть якщо одна дитина в класі проти російської мови, директор школи зобов’язаний враховувати всі побажання батьків. Якщо дитина одна в класі проти російської мови, а всі інші за російську мову, цей предмет переводиться з обов’язкового на факультатив.

Його ставлять першим або останнім, для того, щоб дати можливість тій дитині не відвідувати цей урок. Вивчення російської мови вирішується на батьківських зборах шляхом голосування”, – пояснила Дарина.

Читайте також:  Порошенко розповів, на які оцінки вчився

На боротьбу жінку надихнула Марина Хаперська із Харкова. Вона публічно виступила проти примусового вивчення російської мови в українських школах, а відповідне звернення вона адресувала міністру освіти і науки Лілії Гриневич.

Марину обурило те, що її дитина, яка жодним чином не належить до національної меншини “росіян”, повинна була вивчати російську мову у школі.

Джерело.

You cannot copy content of this page