fbpx

На Івано-Франківщині помер один з керівників Норильського повстання

На 91-му році життя помер Євген Грицяк — один з керівників повстання в Норильских таборах 1953 року. Про це на своїй сторінці у Facebook написав Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«Відійшов у вічність незламний українець Євген Грицяк, один з керівників Норильського повстання, що зруйнувало ГУЛАГ», — зазначив він.

Довідка: Євген Степанович Грицяк народився 9 серпня 1926 року у Снятинському повіті, Станіславського воєводства. Був членом молодіжної організації ОУН, а після ув’язнення – один з керівників повстання в Норильских таборах 1953 року.

Норильське повстання — повстання політичних в’язнів Норильського концтабору, яке тривало з 26 травня по 4 серпня 1953 року.

Керівником протестів у 4-й зоні був українець Євген Грицяк. В’язні зібрали мітинг, на якому виступив Грицяк із закликом до страйку, відмовилися повертатись у житлову зону.

Згодом адміністрація колонія поставила ультиматум: вихід за зону або розстріл. Щоб уникнути кровопролиття і зберегти людей, керівник повстання Євген Грицяк вивів усіх за зону.

Останні роки Євген Грицяк мешкав на рідному Прикарпатті.

Читайте також:   Експерти вражені результатами перевірки українського бензину

 

Джерело.

You cannot copy content of this page