fbpx
Дозвілля
На Чернігівщині чоловік вирощує вовняних свиней: заради цієї справи переїхав з міста до села та купив ферму

Роман Дроменко, що зараз мешкає у селі Стовпівці на Чернігівщині, займається розведенням свиней породи угорська пухова мангалиця.

Чоловік переїхав у село з Чернігова. Близько двох років тому купив колишню колгоспну ферму, яка простояла безхазяйною близько тридцяти років.

Тепер тут розвиває сімейний бізнес, у веденні справ йому допомагають батько та брат.

Про це повідомляє Городнянська міська рада.

“Зараз наше поголів’я свиней налічує тридцять особин. Варю сто літрів каші на день. Годую сам, бо чужих не люблять. Тут для них гарне місце: чимала територія, сприятливі умови для розведення. Матеріал для ремонту покрівлі та приміщення ферми вже закупили. Чекаємо тепла, щоб розпочати будувати дах. Друзі обіцяли допомогти”, – розповів Роман.

Незвична порода свиней виведена шляхом схрещування домашніх свиней з дикими вепрами, тому вовняні свині дуже норовливі. Узимку завдяки густому вовняному покриву вони гарно витримують низькі температури. Влітку і до пізньої осені свині на природньому випасі, майже вісімдесят відсотків їх раціону – трава.

За словами пана Романа, ця порода свиней перспективна, адже сало угорської пухової мангалиці містить менше холестерину.

Чоловік розповів, що любить свою справу і у найближчих планах хоче зайнятися ще розведенням корів, кіз, овець та виготовляти сири.

Фото: Городнянська міська рада