fbpx

На Чернігівщині чоловік врятував пару лебедів, яких знайшов на замерзлому озері. Птахів прихистив в своєму сараї та доглядає за ними уже півтора місяці

Уже півтора мсяці двоє молодих лебедів живуть у дворі 82-річної жительки Городні Тамари Чигринець,  що на Чернігівщині. Знайшов птахів її син – Василь Чигринець.

Чоловік побачив пару лебедів на замерзлому озері біля села Студенець, коли приїхав на риболовлю. Птахи сиділи на замерзлій кризі. Біля них Василь побачив сліди лисиці, тому зрозумів, що лебедів треба негайно рятувати.

Оскільки лебеді харчуються з води, а озеро замерзло, птахам не можна було тут залишатися. Тож Василь забрав лебедів до себе.

Чоловік розповідає, що на озері раніше було більше лебедів. Та, очевидно, ця пара не змогла відлетіти з іншими лебедями, бо має проблеми з крилами. Чоловік помітив це уже вдома.

Лебедів спочатку хотіли віддати до зоопарку, але там сказали, що беруть тільки хворих птахів. Тому люди вирішили, що виходять пернатих самі.

Птахів поселили у сараї. Спочатку вони шипіли і не доторкалися до їжі. Василь знайшов в Інтернеті, чим можна годувати лебедів.

Та згодом птахи звикли, почали їсти і виходити на вулицю та навіть потоваришували з курми. Проте, і досі поки хтось з людей поруч, до корита з їжею не підходять, люблять їсти наодинці.

Годувати лебедів допомагають небайдужі місцеві мешканці: хтось приносить кукурудзу, хтось капусту.

Поки що невідомо, чи лебеді зможуть літати через захворювання крил.

Навесні господарі планують їх випустити на озеро, або все ж віддати в зоопарк.

Фото: Суспільне. Чернігів

You cannot copy content of this page