fbpx
Події
На ЧАЕС доставили дизель для живлення сховищ відпрацьованого ядерного палива

«Майданчик АЕС вдалось забезпечити додатковим запасом дизельного палива для дизельних електростанцій, що забезпечують аварійне електроживлення сховищ відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-1 та СВЯП-2), а також Нового безпечного конфайменту над об’єктом «Укриття». Тривають спроби відновити зовнішнє електропостачання майданчика», – йдеться в повідомленні Державної інспекції ядерного патрулювання в п’ятницю, 11 березня.

У інспекції повідомили, що всі об’єкти Чорнобильської АЕС, розташовані в зоні відчуження, продовжують перебувати під контролем російських військ. З огляду на відсутність електропостачання та зв’язку з персоналом станції, регулюючий контроль за станом ядерної та радіаційної безпеки на станції та в зоні відчуження неможливий.

Нагадаємо, що Україна поінформувала Міжнародне агентство з атомної енергії про відключення електроенергії на Чорнобильській АЕС, проте МАГАТЕ не бачить критичної загрози.

“Рафаель Гроссі (гендиректор МАГАТЕ) каже, що (ця) подія порушує ключовий принцип безпеки у забезпеченні безперебійного енергопостачання; у цьому випадку МАГАТЕ не бачить критичного впливу на безпеку”, – йдеться у повідомленні пресслужби МАГАТЕ

МАГАТЕ вважає теплове навантаження басейну витримки відпрацьованого палива та обсяг охолоджувальної води на Чорнобильській АЕС достатніми для ефективного відведення тепла без необхідності електропостачання.

Після повідомлення НЕК “Укренерго” про знеструмлення ЧАЕС, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що резервні дизель-генератори забезпечать живлення станції та її об’єктів протягом 48 годин, після чого “відключиться система охолодження сховища відпрацьованого ядерного палива, що загрожуватиме витоком радіації”.

Фото ілюстративне.