fbpx
Події
На 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС насунули новий саркофаг (відео)

Четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції вкрили новим захисним саркофагом. Арка має захищати навколишнє середовище від радіоактивного випромінювання. Нову захисну конструкцію насунули на стару, яка була побудована у 1986 році над зруйнованим енергоблоком.

Будівництво нового конфайнменту розпочали у 2012 році. Арку називають найбільшою рухомою наземною конструкцією у світі – починаючи з 14 листопада і впродовж двох тижнів за допомогою спеціальної системи потужних гідравлічних домкратів споруду, заввишки 109 метрів, довжиною 165, шириною 250 метрів і загальною вагою понад 36 тисяч тонн перемістили на постійне місце над старим «саркофагом» – об’єктом «Укриття».

Будівництво конфайнменту здійснювали фахівці французького концерну Novarka та українські спеціалісти за кошти 28 держав-донорів. Споруда обійшлася приблизно в 1,5 мільярда євро. Проектний термін експлуатації об’єкта – 100 років.
26 квітня 1986 року за 100 кілометрів на північ від Києва сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС. Вона призвела до радіоактивного опромінення великої кількості людей, забруднення води та значних територій.

Загалом понад 10 тисяч інженерів та будівельників взяли участь у створенні проекту «Укриття-2» над аварійним реактором Чорнобильської АЕС. Про це заявив керівник проекту Novarka Ніколя Кай.

«Загалом одночасно працювало близько 1200 осіб, однак вони працювали по 2 тижні. Тому загалом у проекті взяло участь близько 10 тисяч осіб», — сказав він.

Робота над насуванням нового саркофагу розпочалася 12 листопада. На цей час зона відчуження була закрита для відвідувань.

Читайте також: Російський канал відзначився відвертим фейком про “помічницю” Авакова (відео)


Джерело.