fbpx
Події
“Ми таких не беремо”: на Київщині лікарі відмовилися допомогти мамі з дитиною (відео)

Однорічний хлопчик з Броварів ледь не загинув через байдужість лікарів. Малюк вдавився шматочком печива, але коли мама звернулась у лікарню, у допомозі їй відмовили – відправили своїм ходом до столиці.

Юлія дала своєму однорічному синові Артему печиво на сніданок, але малюк вдавився. “Я перевернула дитину, між лопаток почала стукати. І бачу, що допомогти йому далі не можу”, – цитує слова жінки ТРК Україна.

Молода мама викликала “швидку”. Маленького пацієнта повезла в найближчу лікарню в Броварах. “Ми ще навіть не встигли зайти в приймальне відділення, як лікар, яка сиділа на прийомі – сказала – ні, це не до нас. Ми таких не беремо, у нас немає апарату, який міг би йому допомогти. Везіть в першу міську центральну лікарню” , – розповіла Юлія.

Однак і в цій медустанові рятувати дитину відмовилися. “У нас нема диятчого бронхоскопу, і анестезіолога дитячого теж”, – згадує слова лікарів молода мама.

З ледь дихаючим малим на руках Юлії запропонували їхати з Броварської лікарні в іншу – в місто Боярка! Або своїм ходом добиратися до столичних медиків. Тим часом “швидка”, яка привезла маму з дитиною в лікарню, вже поїхала на інший виклик, не дочекавшись пацієнтів. Тому, у пошуках медичної допомоги, жінка з дитиною змушена була їздити на таксі.

Юлія з маленьким Артемчик поїхали в дитячу лікарню Охматдит. І, майже біля самої лікарні в Києві, хлопчик самостійно відкашляв їжу. “На момент звернення ознак дихальних розладів у дитини вже не було”, – розповіла Ванда Малінецкого, дитячий хірург.

Поведінку лікарів з міста Бровари спробував пояснити один з місцевих головних лікарів: “Не мали права. У нас відсутні потрібні фахівці та обладнання. Це наказ департаменту охорони здоров’я – хворих з гострою патологією до 5 років відправляти в Боярку”, – виправдовується медик.

А ось за своїх колег з швидкої допомоги, каже, соромно – вони не мали права залишити пацієнтів і поїхати, оскільки “швидка” має залишатися на території медзакладу, поки хворого не буде передано з рук в руки до іншого лікаря. Але в той же час додає: “На весь Броварський район з 170 тисячним населенням у нас тільки 5 карет “швидкої”. А за нормою повинно бути в три рази більше”.

Читайте також: Масове отруєння дітей під Хмельницьким: з’явилися нові страшні цифри

Джерело.