fbpx
Дозвілля
Ми святкуємо Хрещення Русі за «московським стилем». Справжня дата – 14 серпня, – науковець

Справжня історична дата відзначення Дня хрещення Русі-України – 14 серпня (1 серпня за старим стилем). 22 листопада є не менш важливим святом – Днем Володимира святого – хрестителя України.

Про це заявив науковець Центру з інформаційних проблем територій НАН України, голова Львівської обласної організації партії «Новий час» Назар Мазур, повідомляє офіційний сайт партії.

За його словами, День хрещення Русі офіційно перенесли на 22 липня лише в 1888 році з ініціативи російського царя Олександра ІІІ.

«14 серпня як День хрещення України має під собою історичне підґрунтя, тому що в давніх наших літописах та рукописах є свідчення про те, що князь Володимир охрестив киян саме 1 серпня 988 року (за старим стилем) від Різдва Христового. Тому стародавня Київська Церква святкувала пам’ять Хрещення Руси-України саме 14 серпня і в часи Київської Русі, і Великого князівства Литовського, і Козацької. Християни України добре знають, що цього дня розпочинається Успенський піст і відбувається так зване серпневе водосвяття. Це водосвяття якраз пов’язане з тим, що цього дня Церква України-Руси відзначала свято свого Хрещення», – підкреслив науковець.

Читайте також: В Україні пропонують запровадити нову купюру з максимальним номіналом

«Святкувати річницю Хрещення в день пам’яті князя Володимира почали лише в 1888 році з ініціативи російського царя Олександра ІІІ, який таким чином хотів підкреслити провідну роль Москви. Саме тоді це свято було піднесено до рангу офіційного, державного й перенесено на день пам’яті князя Володимира – 28 липня. Тому недарма російська церква дотепер використовує 28 липня для відкритих антиукраїнських провокацій», – зазначив голова Львівської обласної організації партії «Новий час» Назар Мазур.

«Таким чином, складається дивна ситуація, коли українці відзначають День хрещення Русі за «московським календарем», применшуючи цим значення Дня пам’яті Володимира святого – великого сина української землі та українського народу. Український народ повинен відновлювати історичну справедливість, в тому числі й щодо відзначення на офіційному рівні справжньої дати хрещення України – 14 серпня, коли на правому березі Дніпра були охрещені дванадцять Володимирових синів та тисячі киян, – підсумував Назар Мазур.

Джерело.