fbpx

Мудрими хочуть бути всі: сім кроків для здобуття цієї прекрасної риси

Знайти мудру людину – це велике надбання для суспільства, для успішного розвитку країни. Історія знає таких людей: цар Соломон, пророк Даниїл, князь Ярослав Мудрий, король Данило Галицький, історик Михайло Грушевський, політик Вацлав Гавел.

Сам Бог закликає нас цілеспрямовано здобувати мудрість. Не можна очікувати, що вона просто так впаде із Небес! Бог закликає людину трудитися над тим, щоб бути мудрим.

У Біблії сказано:

«Хай держиться серце твоє моїх слів, стережи мої заповіді та й живи! Здобудь мудрість, здобудь собі розум, не забудь і не цурайся слів моїх уст, не кидай її й вона буде тебе стерегти! Люби її, й вона буде тебе пильнувати! Початок премудрості – мудрість, а за ввесь свій маєток здобудь собі розум! Тримай мудрість високо й вона підійме тебе, вшанує тебе, як її ти пригорнеш: вона дасть голові твоїй гарний вінок, пишну корону тобі подарує!»
(Притчі 4:2-9)

В такому маленькому уривку аж тричі повторюється слово: «здобудь»! Коли Ісус хотів зробити наголос на чомусь дуже важливому, Він двічі повторював це слово, а тут слово повторюється тричі… Бог робить дуже важливий акцент на тому, що ми самі відповідальні за те, щоб здобувати собі мудрість, навіть за рахунок свого майна!

Найлегший спосіб отримати мудрість – знайти джерело мудрості й черпати з цього джерела необхідні знання.

Безперечно, найглибшим джерелом мудрості є Господь! Наскільки унікально і продумано сотворений світ, як гармонійно співіснують планети, рухаючись навколо Сонця, а людина – вінець мудрості Божої, з якою Бог завжди готовий поділитися своєю мудрістю!

Читайте також: Єдина молитва, яку подарував нам сам Господь: для чoгo читають «Отче наш» 40 разів на день

«А якщо кому з вас не вистачає мудрості, нехай просить від Бога, що всім дає просто та не докоряє, і буде вона йому дана».
(Якова 1:5)

Окрім цього, Бог дарував нам можливість трудитися, здобуваючи собі мудрість!

Я б виділив такі кроки, що будуть сприяти нам ставати мудрішими в житті:

1. Радитись з Богом з кожної життєвої обставини, проводячи багато часу в молитві;

2. Вивчати і старанно роздумувати над Біблією, яка є найвищою книгою мудрості (тільки одна Книга Притч скільки в собі містить мудрості!)

3. Слухати мудрих, авторитетних, духовних людей через лекції, проповіді, семінари;

4. Читати багато мудрих книг. Знайти авторів, які своїм життям продемонстрували особливе надбання мудрості;

5. Мати мудрих друзів і постійно з ними спілкуватися;

6. Мати здатність до самоаналізу, виділяючи конкретний час, щоб роздумувати над своїми вчинками і виносити з цього корисні висновки;

7. Самому ділитися мудрістю, роздумуючи над життєвими обставинами нашого буття.

Здобування мудрості – це щоденна справа, якою не можна нехтувати, а навпаки, виділяти їй багато часу.

Світ очікує людей з Божою мудрістю, яка здатна створити гармонію, любов, радість, багатство, досконалість.
Сергій Гула

Джерело.

You cannot copy content of this page