fbpx

Можливо назви станцій будуть іншими. Експерт пояснив, чому, не дивлячись на голосування, з перейменуванням станцій Київського метрополітену не все так просто

Очільник “Ради з урбаністики Києва” Віталій Селик, пояснив, чому з перейменуванням станцій Київського метрополітену не все так просто, як здається.

Він зазначив, що не дивлячись на електронне народне голосування і патріотичні назви, насправді не все так однозначно.

Так, за його словами, до зміни назв станцій мають підходити експерти, адже назви станцій метро мають бути тісно пов’язані з назвами вулиць та об’єктів поблизу.

Віталій Селик навів приклад станції метро “Мінська”, де поблизу розташований Мінський масив.

Нагадаємо, що її збираються перейменувати у “Варшавську”, однак, за його словами, у Києві є і Варшавський масив, однак розташований він за 6 кілометрів від цієї станції метро.

Далі пряма мова:

“Для того, щоб станції метро назвати, треба залучати широке коло експертів. Не лише києвознавців чи істориків, але й юристів, філологів, можливо, навіть поетів та митців. Якщо рішень буде два чи три – лише в такому разі варто подавати на голосування містян. Наразі експертне коло вже веде дискусію і з депутатами, які безпосередньо будуть голосувати, і з членами комісії з перейменування, щоб розпочався експертний процес і можна було підійти до кожної назви станції окремо.

Так, за його словами найімовірніше назви станцій будуть іншими.

Втім, якщо депутати все ж проголосують, то найймовірніше, що вже за 2-3 роки їх доведеться змінювати і “приводити в порядок”.

Миру нам усім!

Головне фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page