fbpx

МОН не рекомендує викладати християнську етику першокласникам

У концепції “Нова українська школа” Міністерства освіти і науки України, яка цього року почала діяти для всіх першокласників, немає обов’язкових рекомендацій щодо вивчення предмету “християнська етика”.

Про це заступник директора Інституту модернізації змісту освіти при Міністерстві освіти і науки України Роман Шиян повідомив у розмові з “Громадським.Радіо”.

“Зараз в контексті нової української школи ми оминули це питання. Тобто першокласники не вивчатимуть як рекомендований курс предмет “християнська етика”. Це буде певний виклик для тих шкіл, що уже мають це традиційно,” — зазначив освітянин.

Шиян згадав про історію цього предмету. За його словами, у 90-х роках обласні ради західних областей України рекомендували школам скеровувати вільні години саме на вивчення християнської етики. До викладання дисципліни залучали людей із педагогічною та богословською освітами.

Читайте також: Суд оголосив рішення у справі виховательки, яку звільнили через фото у кyпaльнику(відео)

Це викликало деякі спірні питання, бо вчителі не завжди зберігали світський характер предмету та не відокремлювали власну віру від теоретичних відомостей.

Що таке “Нова українська школа”? Це оновлена концепція української шкільної освіти, яку розробили в межах освітньої реформи. Серед іншого вона передбачає більш креативні підходи до викладання, нову систему оцінювання та нове обладнання (до прикладу, електронні підручники). 1 вересня 2017 року концепцію запровадили у 100 школах України в якості експерименту. З 1 вересня 2018 року система стала обов’язковою для всіх перших класів.

You cannot copy content of this page