fbpx
Дозвілля
Молитва до святого Василія Великого

Святий отче Василію, преславний учителю Христової Церкви, добрий пастирю рідного стада, засновнику і законодавцю життя чернечого, пресвітле дзеркало чистоти і невинності, взірець лагідності і християнської покори, відважний переможцю блудної і богопротивної науки, непереможний оборонцю честі Єдиного в Тройці Бога і Пречистого Дівства Божої Матері.

Це я, грішний, припадаю в покорі перед Господом і молю Тебе: научи і мене ступати богобоязно дорогою заповідей Господніх і ніколи вжитті моєму не звертати на бездоріжжя. Ти врозуми науками своїми мій темний розум до осмислення правд Божественних.

Преклони мою зіпсовану волю, щоб погордивши тілесними похотями, бажала вона тільки того, що мені щасливу вічність може забезпечити.

Заохочуй серце моє до чистоти і щирого покаяння за всі лукавства мої, якими Творця свого повсякчасно гнівлю.

Знаю, Пресвятий Отче, що за всю доброту Господню платив я тільки невдякою, тому молю Тебе, великий Угоднику Господній, керуй мною, почуттями мої ми, всіма частинами тіла, відвертай очі мої від спокус гріховних і не дай їм ніколи засліпитися розкішшю тілесною.

Закривай слух мій проти всяких безчесних розмов, а відкривай його слуху наук Євангельських.

Устам моїм не дозволяй чи­нити осуд, пустословити неправду і прокльони.

Руки мої утримуй перед всякими ділами, які могли би мене осквернити перед всевидячим Оком Господнім. Ноги мої відвертай від стежок, що відводять творіння від Всемилостивого Творця і можуть привести душу на край вічної прірви. Угоднику Божий, не опускай мене.

Отче Святий, заступися за мною перед Престолом Господнім, молитвами Твоїми прихили мені Ласку Господню, вчини мене молитвами Твоїми спадкоємцем щасливої вічності.

Амінь.

You cannot copy content of this page