fbpx
Події
Молода мама написала в соцмережі, що дитині відмовили в госпіталізації через відсутність прописки, лікар роз’яснив, чому такого не могло бути

Молода мама написала в соцмережі, що днями приїхала з хворою дитиною у Львівську міську дитячу клінічну лікарню, що на вулиці Пилипа Орлика, а їм відмовили в госпіталізації. Мовляв, немає прописки, звертайтеся за місцем реєстрації, пише газета “Експрес”.

У лікарні ж запевнили, що нічого не знають про цей випадок. А відмовити в госпіталізації хворiй дитині, кажуть, не мають права.

“Ми не ділимо дітей на сільських i міських, – пояснює Дмитро Квіт, головний лікар Львівської міської дитячої клiнічної лікарні.- Усi діти, які є громадянами України, мають право на госпіталізацію в нашу установу в плановому i в екстреному порядку. Беремо навіть іноземців, якщо виникла така потреба. Мало того, 30% наших пацієнтiв – діти, якi живуть поза межами Львова. В нас навіть є пацієнти з інших міст”.

– Чи потрібне скерування від сімейного лікаря? – Якщо це невідкладний випадок, то не потрібне. Наприклад, якщо висока температура – понад 38 градусiв, судоми, бiль у животi та інші невідкладні стани, коли потрібен термiновий огляд. Але якщо дитина хворiє п’ять днiв, а в суботу батьки згадали, що в них хвора дитина, i хочуть, щоб лікар її послухав, то це інша річ. Та навіть таких дітей ми оглядаємо i в разi потреби госпіталізуємо та призначаємо лікування.

Читайте також: Молода 29-річна жінка з дитиною загuнули у жaxливій авapiї на Рівненщині, ще двоє дітей у peнімації

Усе ж, якщо це плановий хворий, то скерування вiд лiкаря варто мати. Воно допомагає нашим лiкарям швидше закцентувати увагу на проблемi, адже сiмейний лiкар пише в ньому попереднiй дiагноз i скарги пацiєнта.