fbpx

Молдова заборонила георгіївську стрічку і символи Z та V

«Парламент Молдови в остаточному читанні ухвалив закон, який передбачає відповідальність за використання символів воєнної агресії, зокрема георгіївської стрічки, символів Z і V», – пише Newsmaker.

Він передбачає, що Республіка Молдова заборонить символіку та атрибути, які пропагують акти військової агресії, воєнні злочини та злочини проти людства. До них належить чорно-помаранчева двоколірна стрічка, відома як “георгіївська”, а також літери “Z”, “V”.

Виготовлення, продаж, розповсюдження, а також публічне використання цих атрибутів і символів, які використовуються на підтримку військової агресії, будуть каратися штрафами в розмірі від 4500 до 9000 леїв або від 30 до 60 годин неоплачуваної роботи на користь громади – для фізичних осіб. Для юридичних осіб передбачені штрафи від 9 000 до 18 000 леїв.

Попри спротив комуністів, що блокували трибуну, Законопроєкт ухвалено 53 депутатами парламентської більшості. Закон набуде чинності після підписання президенткою Маєю Санду.

Лідер комуністів Молдови, експрезидент Володимир Воронін назвав законопроєкт ганьбою. Під час виступу він заспівав пісню “Вічний вогонь” із совєцького фільму “Офіцери”. Депутати від Блоку комуністів і соціалістів заявили, що оскаржуватимуть закон у Конституційному суді.

Фото: Новинарня.

04/15/2022

You cannot copy content of this page