fbpx
Події
Міжнародний день тещі -23 жовтня. Прикмети та цікаві факти!

Саме гаряче-улюблене свято всіх чоловіків – День тещі (Mother-In-Law Day)

Відзначається кожну четверту неділю жовтня. І, хоч він не вважається офіційним, і з’явився зовсім недавно – в 1930-х роках, і зародилося як жартівливе свято, він дуже швидко набув популярності. Саме слово «теща» є похідним від слова «тесть» або «батько».

Деякі ж вважають, що «теща» походить від слова «втішити». День тещі, за однією з версій, є альтернативою Дню батька і Дню матері. Таке порівняння зробив один з редакторів Техаської газети. Адже теща – це теж мама, хай і не рідна, але все ж.

Коли відзначають День тещі

Вперше День тещі святкувався 5 березня 1934 року. І початок традиції відзначати таку цікаву подію поклали в США і Латинській Америці. Згодом цю дату перенесли на жовтень. У 2016 році це чудове свято випадає на 23 жовтня.

День тещі в Україні відзначається, традиційно, в тісному сімейному колі.

Всі приготування застілля в честь своєї другої матері зять бере на себе. І в колі сім’ї, за накритим столом, говорить слова подяки за добре виховану дочку, за допомогу, розуміння і турботу.

Це так святкують в нашій країні. А ось, наприклад, в одному з індіанських племен з моменту заручин дочки і до своєї смерті, теща не розмовляє зі своїм зятем і навіть не дивиться йому в очі. У деяких племенах, які населяли територію сучасної Америки, зять не міг ні заговорити, ні підійти до тещі без дозволу. Заборонено було навіть торкатися до її речей. Але тут не так все погано. Теща, в свою чергу, так само не могла втручатися в справи зятя. Тобто виходить двоє абсолютно не стикаються між собою  у сім’ї. Тут вже про те, щоб відзначити свято – День тещі і мови йти не може.

І ще один цікавий факт. У колумбійському місті є звичай, згідно з яким теща присутня при першій шлюбній ночі молодих. Трохи ніяково, чи не так?

А ось і хороше. Саме завдяки тещі, В.Рентген відкрив свої промені. Він, забувши вимкнути один зі своїх пристроїв, пішов спати. Через годину його розбудила теща і розповіла, що, коли вона проходила повз кабінету, побачила світ крізь щілину в дверях. В.Рентген пішов подивитися і виявив, що екран світиться ще не відомим на той момент світінням. Далі воно отримало назву «рентгенівські промені».

Читайте також: СКАНДАЛЬНА ПОДІЯ: ЖІНКА КУПУВАЛА СВИНЯЧИЙ ШЛУНОК, А ОТРИМАЛА ШМАТОК НЕВІДОМОЇ ТВАРИНИ (ВІДЕО)

Поздоровлення в День тещі

Так, як привітати і що подарувати на День тещі?

Як вже говорилося вище, в цей день не влаштовуються грандіозні гуляння. За святковим столом збираються найближчі. Зять каже теплі слова матері своєї дружини. Адже вона народила, виховала і виростила таку чудову доньку. Подарунком в цей день може послужити все, що вашій душі завгодно. Від святкової листівки до автомобіля. Але, повірте, найголовнішим подарунком тещі буде ваша вдячність і любов.

Джерело.

Реклама

facebook