fbpx

Міжнародні резерви України зросли

За останні 12 місяців міжнародні резерви України зросли на 12%, хоча протягом останніх двох місяців темпи їхнього зростання незначні
Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Збільшення резервів у серпні відбулося за рахунок надходжень на користь уряду в сумі 368,3 млн доларів від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

Ці надходження компенсовано низкою чинників.

По-перше, у серпні після тривалого періоду купівлі іноземної валюти Національний банк провів лише один аукціон з купівлі іноземної валюти з огляду на відсутність її надлишкової пропозиції та поновив проведення аукціонів з її продажу з метою згладжування надмірної волатильності курсу гривні в останні тижні місяця. Як наслідок, чистий продаж валюти Національним банком за минулий місяць становив 13.4 млн. дол.

По-друге, 305.8 млн. дол. спрямовано на платежі Уряду з обслуговування і погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті у сумі (крім платежів на користь МВФ). Зокрема, 252.6 млн. дол витрачено на обслуговування і погашення за державними цінними паперами.

По-третє, у серпні Уряд та Національний банк сплатили за обслуговування боргу перед Міжнародним валютним фондом 3.3 млн. SDR(54.0 млн. дол. США).

За результатами місяця обсяг міжнародних резервів України покриває 3.6 місяця імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань, поточних операцій Уряду та Національного банку.

Читайте також: У НБУ розповіли про банкноту 1000 гривень і майбутнє 2 копійок

Джерело.

 

You cannot copy content of this page