fbpx

Міносвіти зобов’язали змінити вимоги для звань професора та доцента

Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав міністерство освіти і науки змінити вимоги для отримання вчених звань професора та доцента, пише ВВС

В уряді повідомили, що постанова суду вимагає вилучити з порядку присвоєння вчених звань пункти, що стосуються: обов’язкового 10-річного стажу для здобувачів звань, наявності трьох обов’язкових публікацій у виданнях, включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science, та отримання сертифікату, що підтверджує рівень знання англійської мови на рівні В2.

“Фактично, суд своїм рішенням вилучив вищезазначені пункти з вимог до отримання вчених звань. Проте МОН доповнило наказ іншими пунктами”, – повідомили у міністерстві.

Зокрема, вимогу до кандидата “провадити навчальну діяльність не менш як 10 років на посаді асистента, викладача, старшого викладача, доцента” замінили вимогою “мати стаж роботи не менш як 10 років на посаді асистента, викладача, старшого викладача, доцента”.

Читайте також: Говори красиво: 15 українських слів, які збагатять наше спілкування

Замість трьох публікацій у виданнях, включених до баз Scopus або Web of Science, тепер треба мати дві такі самі публікації.

Також у новій редакції вимог одержати звання професора та доцента зможуть кандидати, що на рівні В2 володіють однією з мов країн Європейського Союзу, мають на підтвердження відповідний сертифікат або диплом про вищу освіту за відповідним мовним профілем.

“Якщо вчений не публікується у визнаних наукових виданнях, зокрема включених до наукометричних баз Scopus або Web of Science, його де-факто немає в міжнародній академічній спільноті. Також слід визнати, що саме англійська – це міжнародна мова науковців. Вимогу знання англійської на рівні не нижче В2 слід включити до державного стандарту вищої освіти рівня доктора філософії, тобто засвідчувати ще на рівні аспірантури”, – зазначив перший заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець.

Читайте також: Італійська пенсія для українських заробітчан. Юридичні нюанси

“Безумовно, вимоги до кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників слід підвищувати. Хотілося б, щоб основним критерієм були професійні досягнення в науковій та педагогічній діяльності, і пошук вимірюваних критеріїв для цього показника потрібно продовжувати”, – додав він.

You cannot copy content of this page