fbpx

“Метод 90 секунд”, який допоможе запам’ятати іноземні слова і ніколи вже їх не забути

«Я сам користуюся цим методом постійно, він працює залізно. Іноді він здається мені просто чарівним: будь-який вираз можна вивчити так, щоб він назавжди залишилося у вашій пам’яті, і витратити при цьому лише півтори хвилини », – описує свою технологію лінгвіст і викладач Антон Брежестовский, який завдяки цьому методу вивчив вже десяток мов.

Ми вирішили прислухатися до автора «методу 90 секунд». Але перед цим детально розібралися, в чому ж полягає його стратегія і чи дійсно процес вивчення нової мови може бути таким легким і цікавим.

Наші найчастіші помилки при вивченні нової мови

Ще в школі нас привчають заносити все нові вирази в словничок. Ми дисципліновано записуємо і … більше ніколи туди не заглядаємо. В результаті слово або фраза осідають тільки на папері, але ніяк не в нашій голові.

Думаєте, якщо піти від протилежного і повторити новий вираз 20-50 разів, то він залізно запам’ятається? На жаль. Після кількох повторень мозок починає працювати вхолосту. Простий приклад: якщо налити в квітковий горщик склянку води, то рослина вип’є її з користю для себе, а якщо відро води, то зайва рідина виллється назад: квітка просто не зможе її випити.

Проста і ефективна стратегія «методу 90 секунд»

1. Зустрівши нове слово, ви записуєте його в словник. Але не окремо лише це слово, а в контексті. Наприклад, не варто писати так: depend – «залежати». Краще записати ту фразу, в якій вам зустрілося слово depend: It entirely depends on you – «Все залежить від тебе». Так ви отримаєте масу цінних деталей (прийменники, артиклі, порядок слів і т. д.), А головне, при нагоді зможете відразу видати готову фразу в розмові. Саме слово потрібно підкреслити або виділити жирним шрифтом.

2. Протягом 7 днів ви читаєте цей вислів вголос по 1-2 рази. Не треба змушувати себе неодмінно його запам’ятати, просто концентруйтеся на ньому і розумійте, що саме ви говорите. На 2 прочитання йде 10 секунд.

3. Після 7 днів щоденних повторів ви робите тижневу перерву, а потім читаєте новий вираз ще 3 рази протягом 10 секунд. Важливо робити це вголос, емоційно, чітко і повністю сконцентрувавшись на ньому.

4. Ще через 2 тижні ви знову читаєте його вголос (3 рази протягом 10 секунд).

70 + 10 + 10 = 90 секунд.

При такій стратегії потрібний вислів буквально зацементується у вашій пам’яті. Все це перевірено автором методу на власному досвіді.

Щоб не було перенапруги від надлишку незнайомих фраз, словниковий запас потрібно поповнювати поступово: не кожен день, а приблизно 3 рази в тиждень.

Неминуче будуть і важкі слова. Якщо для них не вистачить відведеного часу, доведеться застосувати важку артилерію: сфокусувати, чітко і емоційно повторити кожну фразу вголос 10-15 разів і робити це протягом 2-3 днів.

Чому це реально працює

Наша пам’ять відрізняється однією цікавою особливістю. Ми добре запам’ятовуємо інформацію, з якою стикаємося приблизно 7-9 разів на різних ситуаціях.

Саме таку кількість разів необхідно нейронам головного мозку, щоб утворилися досить міцні зв’язки між ними. Якщо повторів менше, нейронні зв’язки виходять недостатньо міцними, і ми забуваємо інформацію.

Важливо! Ведіть облік повторень

Заведіть спеціальну табличку, щоб точно знати, скільки разів ви вже повторили кожну фразу.

Це може виглядати так: проговорили вираз – поставили галочку (а ще краще – дату повторення). Повторили протягом 7 днів – виділили графу рожевим, повторили через 2 тижні – виділили жовтим.

Стати Буддою на прийомі у англійської королеви

Під час промовляння слів від вас будуть потрібні всього 2 речі:

1. Повна концентрація

Під час 10 секунд повтору необхідна повна концентрація на новому вислові. Ви повинні чітко уявляти, що він означає.

Якщо під час повтору ви раптом зловите себе на тому, що повторюєте механічно, – нічого страшного. Просто зупиніться і поверніться до тієї частини фрази, де втратили концентрацію.

2. Емоційність і залученість

Коли ви вимовляєте нові фрази, уявіть, що розмовляєте з англійською королевою, підморгуєте Джорджу Клуні або сперечаєтеся з Карлсоном. Головне, говорити емоційно і з виразом. Емоції – це потужний каталізатор в запам’ятовуванні.

«Метод 90 секунд» працює чудово. Але по-справжньому «вашими» нові слова стануть тільки в тому випадку, якщо ви свідомо почнете використовувати їх у повсякденному житті. Це один з найголовніших секретів.

Ну що, готові спробувати цей метод? Чи у вас є свій метод вивчення іноземної мови? Обов’язково розкажіть про це в коментарях до статті.

Джерело.

You cannot copy content of this page