fbpx
Події
“Мені здавалося, що він до ста років доживе”: троє президентів поділилися спогадами про Каденюка

У п’ятницю, 2 лютого, проходять пoхoрoни першого українського космонавта Леоніда Каденюка.

Провести в останню путь Героя України прийшли, зокрема, троє президентів – Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко. Вони поділилися спогадами, пише “gazeta.ua“.

“Перший космонавт незалежної України – ми повинні всі пам’ятати. Мені здавалося, що він до ста років доживе. Часто з ним спілкувався, практично останні роки він був без роботи. Його стримували, хоча він дуже талановита людина. Спілкуватися із ним було дуже легко, бо він завжди вів себе, не нагадуючи що мав можливість пишатися собою, своїм польотом”, – сказав Кучма.

Також Кучма розповів: “Моя заслуга є, що він полетів на шатлі. Я домовився з Клінтоном, що від України буде космонавт. І США прийняли таку пропозицію. Був на пуску разом із Леонідом Макаровичем. Зустрівся тоді зі всіма космонавтами, зокрема з ним. Дуже сильна людина була”.

“Каденюк – не тільки космонавт, він вчений. Із ним консультувалися академічні інститути. Він знав не просто політ, а особливості космосу. Сильний, розумний. Це не просто формальний герой, він герой по-суті”, – зауважив Кравчук.

“Більшість українців не знають того Леоніда Каденюка, яким би ми повинні його знати. Далеко не кожного космонавта готують, як командира космічного корабля. Він був один із небагатьох, який був підготовлений до командування цілої експедиції.

Перший раз, коли у космосі зазвучав гімн України, при чому двічі, це була робота Каденюка. Це винятково велика людина”, – сказав Ющенко.